E-mail за връзка: plovdivskinovini@gmail.com

Четвъртък, 07 Декември 2017 22:16

Лудогорец оцеля в Хофенхайм и продължи в Лига Европа

Лудогорец се класира за елиминационната фаза на Лига Европа. "Орлите" си гарантираха поне два евромача и напролет, след като завършиха на второ място в своята група. Това стана възможно след  тазвечершното равенство народния шампион при гостуването на Хофенхайм. Двата тима не излъчиха победител, завършвайки при 1:1. За домакините срещата нямаше никакво значение и те излязоха с половин отбор дебютанти, а още трима такива влязоха в игра през второто полувреме.

В началото на двубоя Лудогорец бе по-активния отбор, без обае да стигне до сериозни голови положения. Мисиджан отправи два далечни и много неточни удари. В 25-ата минута пък Хофенхайм поведе поведе. Попадението бе изработено от двама 19-годишни футболисти на домакините. Хак върна към точката за изпълнение на дузпа, където Окс засече от движение за 1:0.

В самото начало на втората част Хофенхайм по чудо не удвои аванса си. Окс бе изведен сам срещу вратаря, но Ренан спаси. Последва удар и на Полански, преминал до лявата греда. Марселиньо стреля опасно, топката обаче рикошира в крак на защитник и излезе в корнер. Хак нанесе хубав удар, но Ренан лови. Мисиджан пък стреля неточно от малък ъгъл. В 59-ата минута далечен удар на Кешеру затрудни вратаря, който все пак изби. 60 секунди по-късно Ренан игра с ръка извън наказателното си поле, което обаче остана незабелязано от съдийската бригада. В 62-ата минута Лудогорец изравни чрез Вандерсон. Бразилецът получи пас от дълбочина от Марселиньо, след което влезе в наказателното поле и с кинжален удар прати топката в мрежата. За радост на Лудогорец и феновете на отбора, главният арбитър не забеляза играта с ръка и попадението бе признато. В 73-ата минута чудесна възможност за Лудогорец бе пропиляна, след като ударът на Мисиджан мина до дясната греда. В 83-ата минута положението на "орлите" се утежни значително. Директен червен картон получи Клаудиу Кешеру, който изрита отзад без топка Ермин Бичакич. До края на мача Лудогорец се прибра близко до своето наказателно поле. Германците осъществиха сериозен натиск.

Отборът на Истанбул Башакшехир победи с 2:1 лидера в групата Брага, но отпадна от турнира Лига Европа. Така португалците останаха на върха в подреждането с 10 точки, на една пред „орлите” от Разград, които пък изпревариха с точно толкова турския тим, докато германците останаха последни с пет пункта. Последните мачове от група С на надпреварата се развиха изключително драматично, като Истанбул ББ стигна до успеха след скандална дузпа.

Старши треньорът на Лудогорец Димитър Димитров беше изключително доволен след равенството 1:1 с Хофенхайм, което класира “орлите” напред в Лига Европа. Опитният специалист анализира срещата, като заяви, че домакините са реализирали без нито едно чисто положение.

"Емоционално изживях този мач. Искам да се върна малко назад при жребия, паднахме се в коварна група, всички ни слагаха като аутсайдери. Но ние доказахме, че сме отбор и съм щастлив. Да, днес беше тежко, особено след червения картон. Но с цялостното ни участие, заслужено се класираме напред", заяви Херо.

"Домакините имаха едно положение преди почивката, даже не беше чисто, но ни вкараха от него. Втората част при този негативен резултат трябваше да рискувам, до 55-ата минута имахме няколко тежки момента, но ние бяхме длъжни да рискуваме и да вкараме гол", добави още той.

”Не мога да коментирам съдийството, убеден съм, че и да е имало грешки, то те не са били тенденциозни. Дори и да е сгрешил реферът някъде, не е ощетил никой от двата отбора нарочно", заяви още той.

"Хофенхайм е много силен с подаванията си в центъра, ние се опитахме да им затворим зоните. Щяхме да имаме още ситуации напред, ако не бяхме получили този гол. Но на фона на цялостното ни представяне, заслужено продължаваме напред", завърши треньорът на Лудогорец.

Второто място в група “С” на Лига Европа праща Лудогорец при непоставените отбори в жребия за 1/16-финалите, който ще се тегли в понеделник.

Така българският шампион ще се изправи срещу един от 15-те поставени тима, с изключение на Брага, защото двата отбора бяха заедно в груповата фаза.

Сред евентуалните съперници на „орлите” са европейски колоси като Милан, Арсенал, Атлетико Мадрид, Спортинг Лисабон и др.

Ето и урните за жребия:

Поставени отбори: ЦСКА (Москва), Атлетико Мадрид, Лайпциг, Спортинг (Лисабон), Виляреал, Динамо Киев, Брага, Милан, Аталанта, Локомотив (Москва), Виктория (Пилзен), Арсенал, Залцбург, Атлетик (Билбао), Лацио, Зенит;

Непоставени отбори: Наполи, Спартак (Москва), Селтик, Борусия (Дортмунд), Астана, Партизан, Лудогорец, АЕК, Лион, Копенхаген, Стяуа, Цървена звезда, Марсилия, Йостерсунд, Ница, Реал Сосиедад.

Последно променена в Петък, 08 Декември 2017 09:58