Октомври 23, 2018

ЦСКА би Левски на наводнения Национален стадион

18 Мар 2018 15:36

ЦСКА победи с 1:0 Левски в дербито от 26-ия кръг на Първа лига. "Червените" стигнаха до успеха с гол на Фернандо Каранга в 84-ата минута. Магическото докосване на бразилеца изпрати тима му начело в класирането с 63 точки. Същият актив има и Лудогорец, който по-късно днес гостува на Етър. Левски остава трети вече на 13 точки зад "червените".

Теренът беше подгизнал от проливния дъжд, който продължаваше да се излива над София и по време на мача. Това изключително затрудни и двата отбора. Мачът изобилстваше от грешки и нарушения, като двама от "сините" бяха сменени принудително - с контузии напуснаха Костов и Обертан.

"Сините" започнаха по-добре. В 4-ата минута Хали Тиам пусна добро извеждащо подаване към  Станислав Костов, който се измъкна от "червената" отбрана, но вратарят Черниаускас пръв стигна до топката. Секунди след това Бодуров изчисти центриране на Цветкович, но топката попадна на крака на Обертан. Ударът на французина профуча покрай гредата.

Постепенно ЦСКА изравни играта. Двата отбора се редуваха да бъркат в локвите на ст. "Васил Левски".  В 38-ата минута удар на Каранга с глава мина на сантиметри от дясната греда на Митрев.

След почивката двата отбора продължават да се мъчат на наводнения терен. Футболистите трудно успяваха да си подадат точно повече от 2-3 пъти. Опасности пред вратите липсваха. Първата такава дойде в 57-ата минута.  Опасен удар на Тиаго от пряк свободен удар мина над вратата.

ЦСКА нанесе своя удар в 84-ата минута. Фернандо Каранга се оказа на точното място в точното време. Тиаго центрира от пряк свободен удар, топката мина през цялата защита на Левски и бразилецът я отклони в мрежата зад Митрев - 1:0.