Съдебен служител от Пловдив спечели златен медал по спортна стрелба с малокалибрено оръжие

09 Ное 2021 16:11

26-годишната Нели Танева, съдебен служител в Районна прокуратура – Пловдив, спечели първо място и златен медал от Републиканското първенство по спортна стрелба с малокалибрено оръжие, което се проведе наскоро в гр. София.
В надпреварата участваха отбори от цялата страна – жени и мъже, юноши и девойки.  Представителите им се състезаваха  в дисциплината 60 изстрела с малокалибрена пушка. Нели Танева стана първа сред жените и победи в надпреварата с най-много точки – 617. Тя е състезател на Армейски спортен клуб „Тракия“ – Пловдив и на Националния отбор по спортна стрелба.  През месец октомври Танева спечели и две втори места в Републиканското първенство с пневматично оръжие, което се проведе в гр. Търговище. Тя се занимава с този спорт още от училище. През 2020 г. спечели златен медал в Републиканско първенство с пневматично оръжие. През годините е била победител и в много други състезания в България и чужбина.
От три години Нели Танева работи като съдебен служител в Районна прокуратура – Пловдив.