Ботев взе Битката за Тракия при U19

18 Мар 2019 14:39

Ботев (Пловдив) се наложи с 1:0 над Берое в среща от 20-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Битката за Тракия се игра на естествен терен №1 на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Двата тима направиха много здрав сблъсък, в който чистите голови положения бяха рядкост. В първите минути гостите от Стара Загора отправиха два опасни удара, но те минаха покрай вратата на "канарчетата".

Най-чистото положение за "жълто-черните" дойде в края на първата част. Тогава момчетата на Стефан Стоянов осъществиха отлична многоходова атака и Иво Казаков стреля от точката на дузпата, но вратарят спаси.

След почивката пловдивчани заиграха далеч по-добре и доминираха. В 60-ата минута Иван Василев отправи много добър удар с глава, а вратарят на гостите се отчете с феноменално спасяване, избивайки влизащата под гредата топка.

След по-малко от 120 секунди стражът спаси и удар на Димитър Тонев. В 67-ата минута обаче вратарят бе безпомощен, след атака по десния фланг, завършила с отлично центриране на Атанас Янков и мощен удар от близка дистанция на Благовест Данчев, който прати неспасяемо топката във вратата на "зелените".

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Милко Баданов, Атанас Янков, Димитър Балинов, Тодор Петков, Станислав Работов, Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Димитър Аврамов, Димитър Тонев, Иво Казаков, Иван Василев (Габриел Земярски, Евгени Димитров, Васил Пунарджиев, Стефан Иванов)