Спартак с нова класическа победа

18 Сеп 2021 20:07

Спартак постигна пета поредна победа след като победи с 3:0 тима на Чернозем.

Кирил Георгиев откри резултата в 14' със страхотен удар от 25 метра. Любо Цеков можеше да направи резултата 2:0 в 17', но ударът му премина встрани от страничната греда.

В 20' Тодор Тимонов центрира от фаул и Георги Лазаров стреля от движение, но топката отново премина встрани от вратата.

В 32' Кирил Георгиев отправи много силен удар от над 30 метра, но вратарят на гостите успя да избие топката в корнер.

В 38' Тодор Тимонов получи шанс да изпълни фаул, ударът му обаче премина на сантиметри от вратата на Чернозем.

През второто полувреме Спартак продължи да атакува и още в 55' Любо Цеков стреля с глава, но пропусна. Само две минути по- късно обаче "гладиаторите" успяха да удвоят резултата, като защитникът Александър Стойчев се окоза най- съобразителен в наказателното поле. В последната минута на мача капитанът Кирил Георгиев отбеляза второто си попадение с перфектно изпълнен пряк свободен удар и оформи крайното 3:0.

Така Спартак продължава да бъде едноличен лидер в класирането с 5 победи от 5 мача и голова разлика 21:0.

В следващия 6 кръг на 26.09 от 17:00 часа Спартак гостува на отбора на ФА Пловдив 2015.

Състав: В. Димитров, А. Стойчев, К. Милев, К. Апостолов, С. Марудов, Х. Доков, К. Георгиев - к, В. Стойчев, Г. Лазаров, Т. Тимонов, Л. Цеков (А. Маргаритов, Д. Милчев, Ц. Вълчинов, Д. Хасан, Г. Тодоров)