Безпощаден Спартак вкара 9 на Марица Милево

02 Окт 2021 19:47

Спартак прегази с 9:0 отбора на Марица Милево в мач от седми кръг на А- Регионална група. "Гладиаторите" бяха безпощадни към своя съперник, а резултата можеше да бъде и двуцифрен с оглед на множеството положения, които бяха изпуснати.

Още в първата минута Спартак можеше да поведе в резултата, след като Васил Стойчев остана сам срещу вратаря, но силният му удар бе избит от вратаря Горан Гръблев.

В 10' резултата бе открит, като Тодор Тимонов центрира от ъглов удар, а Александър Стойчев с глава откри головата серия на Спартак.

Само за 5 минути минути юношата на Спартак направи истинско голово шоу и вкара 3 гола в 25', 28' и 30', оформяйки своя хеттрик.

В 33' Тодор Тимонов със страхотен удар разстреля Гръблев за 5:0.

В 38' Кирил Георгиев получи отличен пас в наказателното поле и с лекота направи 6:0, при което двата отбора се оттеглиха на почвика.

Второто полувреме "гладиаторите" не намалиха темпото като първо Георги Лазаров уцели греда, удар на Кирил Георгиев премина на сантиметри от страничната греда, а Георги Лазаров можеше да отбележи своя четвърти гол, но и неговото попадение премина на сантиметри от страничната греда.

В 70' след отличо двойно подаване Кирил Георгиев направи резултата 7:0.

Играчите на Спартак продължиха да се забавляват, но късметът спаси гостите от двуцифрен резултат.

Влезлият на смяна Александър Стойчев вкара две попадения в 89' и 90' и оформи крайното 9:0.

Така след седем изиграни мача Спартак е едноличен лидер в класирането с 21 точки и голова разлика 37:1.

В следващия осми кръг Спартак отново е домакин и приема тима на ФК "Житница" на 9.10. от 16:00ч.

Състав: В. Димитров, А. Стойчев, К. Милев, К. Апостолов, С. Марудов, Х. Доков, К. Георгиев- к, В. Стойчев, Т. Тимонов, Г. Лазаров, Л. Цеков (Ц. Вълчинов, Д. Милчев, Д. Илиев, А. Маргаритов, А. Стойчев).