Академик Пловдив жени удари Славия за трета победа

20 Ян 2019 18:31

Академик Пловдив жени победи със 74:66 Славия у дома в отложена среща от 9-ия кръг в женския баскетболен елит.

Пловдивчанки започнаха със загуба с 20:18 в първата четвърт.

Втората обаче беше спечелена с 20:16 и така на полувремето резултатът беше 38:36 за домакитите.

Третата четвърт Славия успя да вземе с 12:10 и изравни резултата.

В последната част Академик беше категоричен и след 26:18 спечели двубоя със 74:66.

Това беше трета победа за тима от началото на сезона, но той остана на последното осмо място с 16 точки, колкото имат Шампион 2006 и НСА, но имат по-добри показатели. Славия е на четвърта позиция с 19 точки. Успехът беше и първа домакинска победа за тима, възроденият отбор на Академик записа останалите си два успеха като гост. Иначе това беше втори пореден мач на тима, след като Академик загуби тежко от кандидата за титлата Берое у дома вчера.

Най-резултатна за Академик стана Петя Аргирова с 29 точки, а Ани Римпова добави 18.

За Славия най-резултатна стана Естер Мичева с 26.