Академик Пловдив жени загуби драматично от НСА

08 Фев 2020 21:02

НСА победи Академик Пловдив като гост със 72:69 в мач от втората петица на женската А група. Отборите изиграха оспорвана среща, преминала през обрати, а в края нервите на гостите се оказаха по-здрави. До момента НСА е с актив 1-1 във втората половина от сезона, а пловдивчанки са с две поражения. В следващия кръг Академик ще гостува на Септември 97, а мачът на НСА срещу Черно море Одесос бе отложен поради грипна епидемия.

Гостите започнаха мача със силна серия, но Академик бързо влезе в темпото им и след първата част изоставаше само с три точки. НСА продължи да води до почивката, като на моменти разликата стана двуцифрена, а на полувремето домакините я намалиха до осем точки за 28:36. Силна трета част на пловдивчанки с добро нападение доведе до пълно стопяване на разликата и равенство при 53:53 част преди края. Много оспорвани минути доведоха до 63:63 при четири оставащи минути, след което НСА поведе и успя да запази малка преднина до края на срещата.

НСА показа по-добър мерник в стрелбата за две точки, като имаше над 50% срещу 35% на съперника. И двата отбора нямаха добра успеваемост от тройката, като Академик извърши и 22 грешки. Така въпреки голямата разлика в борбите – 64 срещу 38 в полза на домакините, НСА си тръгна с победата.

Михаела Кашанова вкара 21 точки за победителките, а по 11 добавиха Мария Генчева (13 борби) и Дарина Кочева.

За Академик Анна Римпова бе над всички с 23 точки и 24 борби, а 14 вкара Стефка Секулова./bgbasket.com