Академик Пловдив жени с първа победа в петицата

02 Мар 2020 15:49

Академик Пловдив записа първата си победа във Втора петица при жените, след 83:67 срещу Черно море Одесос.

Черно море хвърли много битка в двубоя, но в последния му период не издържа и там домакините взеха своето.

Академик поддържаше преднина през първата четвърт, но не успя да се откъсне сериозно напред. Отлична серия на варненки не само изравни резултата, но им даде крехка преднина във втората и третата четвъртини.

Поредица смени на водачеството в края на третата и началото на четвъртата част оставиха интригата жива, а пет минути преди финала разликата бе едва два точки.

Оттам обаче Черно море реализира само един кош, позволи на Академик да вземе двуцифрен аванс. Заключителните 3 минути дадоха серия от 10-0 за пловдивчанки, което оформи разликата в края.

Девети пореден мач с дабъл-дабъл записа Анна Римпова - 17 точки и 17 борби. 20 вкара Десислава Хилендарова, плюс 8 борби, 6 асистенции и 5 откраднати топки. 16 точки и 13 борби добави и Златка Кьосева.

За Черно море Ива Димова отбеляза 14, Константина Трифонова - 11, а Магдалена Маринова - 10./bgbasket.com