Академик загуби гостуването си в Ботевград

23 Дек 2020 19:03

Страхотна трета четвърт на Божидар Аврамов донесе първа домакинска победа на Балкан този сезон в НБЛ. Ботевградчани сразиха отлично представящия се тим на Академик Пловдив с 91:77.

Двата тима изиграха качествен мач, като гостите бяха с преимущество през цялото време, но играчите от Пловдив показаха характер и успяваха на няколко пъти да скъсяват опасно изоставането си. След като ботевградчани поведоха с 6 точки в първата четвърт и още 8 във втората, двата тима изиграха напълно равностойно второ полувреме, като точният мерник на Аврамов, вкарал 3 от 3 от дистанция в края осигуриха спокойствието на Балкан и победата.

Гардът на националния отбор завърши с 20 точки, Сияни Чеймбърс добави 16 точки и 0 асистенции. Марин Маринов се включи с 11 точки, а Николай Грозев – 10.

За пловдивчани отличен и атрактивен мач изигра Йере Вучица, завършил с 20 точки и 7 борби. 13 вкара Васил Бачев, 12 – Николай Титков, а 11 – Обрад Томич.

В следващия кръг Балкан гостува на Ямбол, а за Академик това бе последният мач за годината.