Академик със загуба от Рилски спортист

09 Ян 2021 19:10

Рилски спортист продължи победния си път в НБЛ. Самоковци остават на върха в класирането след убедителна победа като домакин на Академик Пловдив с 97:77. Тимът, воден от Людмил Хаджисотиров изкова успеха си през втората четвърт, която спечели с 23:11. Така, след 2 точки аванс след първата четвърт и още 7 добавени в третата, самоковци спокойно доиграха мача, като не позволиха на съперника си да се бори за обрат.

Нико Карвачо изигра пореден силен двубой и завърши с 22 точки. С по 15 се включиха Мирослав Васов и Павлин Иванов, 11 вкара Алекс Симеонов, а Брендън Браун наниза 10 точки. Само двама от играчите на Хаджисотиров не успяха да се разпишат в мача.

За гостите от Пловдив Обрад Томич и Йере Вучица бяха единствени с двуцифрен точков актив. Томич вкара 17 точки, а Вучица – 16.

На 11 януари Академик Пловдив приема друг от лидерите – Левски Лукойл, като мачът ще бъде предаван пряко в ефира на MaxSport2. На следващия ден Рилски спортист гостува на Ямбол.