Балкан е в топ 8 на ФИБА Юрокъп

23 Мар 2021 20:39

Балкан победи швейцарския Фрибур Олимпик със 90:74 и се класира за първи път сред най-добрите 8 отбора на турнира за Купата на ФИБА Европа.

Ботевградчани, които са домакин на балон в тази фаза на турнира, поведоха ударно в първата четвърт и спечелиха с 33:18. След това обаче позволиха на швейцарския шампион да навакса 10 точки от пасива си. След равностойна трета четвърт, играчите на Балкан отново показаха класа и след силни изяви на Давонте Джордан и Сияни Чеймбърс спечелиха една от най-важните победи в новата си история.

Божидар Аврамов и Дарко Балабан бяха най-резултатни за успеха с по 21 точки, а Сияни Чеймбърс реализира 19 точки и направи 9 асистенции. С 8 точки, но и 11 борби се отличи Крис Минков.

На четвъртфинал шампионът от Ботевград ще срещне победителя от мача Парма - Рилски спортист.