Първа победа като гост за Везенков и Олимпиакос в Евролигата

26 Ное 2021 23:33

Александър Везенков и неговият Олимпиакос успяха да запишат първа победа за сезона при гостуване в Евролигата. В среща, изиграна тази вечер, отборът се наложи с 93:72 над Олимпия Милано.

Българинът завърши срещата с 12 точки (10 през първото полувреме) и 5 борби за 22 минути на терена. Двата тима вече са с баланс 8-4.

Гръцкият гранд започна по-добре двубоя и само за няколко минути се откъсна с 14 точки, но в края на първата четвърт съперникът му намали за 25:30. През втория период домакините изравниха, но Олимпиакос не допусна пълен обрат и на почивката дръпна с 60:45.

След прекъсването резултатността значително спадна. Баскетболистите на Йоргос Бардзокас поддържаха солиден аванс, който преди последната част отново бе 15 точки - 72:57. В оставащото време разликата в тяхна полза продължи да бъде двуцифрена и те спечелиха убедително.