Неделев сам би Витоша с първи хеттрик за Ботев /снимки + видео/

10 Дек 2018 19:15

Ботев победи с 3:0 Витоша Бистрица в последния си домакински мач за тази година. И трите гола за Ботев отбеляза Тодор Неделев, а това беше и първият хеттрик на Неделев за клуба.С днешната победа "канарчетата" дръпнаха с две точки на петия Берое и събраха актив от 35 точки. Витоша остава 11-и с 19 точки. Наставникът на Ботев (Пд) Николай Киров трябваше да прекроява състава си, след като на загрявката травма получи Серкан Юсеин. Младокът бе заменен от Васил Шопов в средата на терена.

Първо в 24-та минута Тодор Неделев насочи много добре топката след разбъркване в наказателното поле и откри резултата - 1:0.

В 31-та минута Неделев вкара втори гол, след като с удар извън наказателното поле не остави шансове на Георгиев за 2:0.

В 41-та минута Димитър Пиргов беше изгонен с директен червен картон и ще пропусне последния мач на тима срещу ЦСКА. Бранителят направи фаул срещу бившия играч на Ботев Наско Милев на границата на наказателното поле и беше последен в защитата и така Ботев остана с 10 човека.

В 45-та минута Неделев изпълни чудесно пряк свободен удар и оформи своя хеттрик за 3:0.

Още в началото на второто полувреме Даниел Кайзер трябваше да се намесва при удар на Тодор Гочев, който можеше да върне един гол за Витоша в 49-ата минута. Три минути по-късно Йордан Минев, вместо да изчисти топката, свали за Иван Вълчанов в наказателното поле, а полузащитникът стреля към вратата на Кайзер, който отново показа добър рефлекс.

В 62-ата минута опасен удар на Васил Шопов от далечна дистанция премина покрай страничния стълб на Георгиев. В 74-ата минута Стивън Петков засече с глава центриране на Тодор Неделев от ъглов удар, но Ивайло Лазаров успя да изчисти от самата голлиния. В 80-ата минута Ивайло Лазаров стреля към вратата на Кайзер, но Терзиев блокира и топката излезе в ъглов удар. Малко по-късно Густаво Афонсо сложи топката на главата на Филип Филипов, но десният краен бранител не успя да насочи удара си в очертанията на вратата. Това бе и последното голово положение пред една от двете врати и "канарчетата" се поздравиха с нов успех.

Ботев: Даниел Кайзер, Йордан Минев, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Джонатан Перейра, Лъчезар Балтанов (Филип Филипов 73 мин.), Васил Шопов, Тодор Неделев, Густаво Афонсо (Кристиан Добрев 85 мин.), Антонио Вутов (Радослав Терзиев 46 мин.), Стивън Петков

Витоша: Николай Георгиев, Румен Гьонов, Кристиан Узунов, Тодор Гочев, Кристиян Кочилов, Михаил Милчев, Иван Вълчанов (Стефан Христов 64 мин.), Лъчезар Котев (Григор Долапчиев 52 мин.), Четин Садула (Даниел Кутев 78 мин.), Наско Милев