Ботев изпусна да спечели нещо от ЦСКА /снимки + видео/

14 Сеп 2019 18:38

Ботев загуби с 0:1 от ЦСКА домакинството си от деветия кръг в елита.  "Армейците" успяха да прекъснат над 2-годишен период, в който не съумяха да вземат всичките три точки от Коматево. Днес обаче Али Соу беше героят за тях, който 15 минути преди края беше точен, за да донесе ценния успех за "армейците".

В 11-та минута Ботев стигна до първа сериозна опасност. Балтанов получи много добър пас зад отбраната на ЦСКА овладя топката с гърди и стреля, но Бусато успя да избие в корнер.

В 20-та минтута удар на Виана беше спасен от Бусато.

В 26-та минута удар на Евандро беше спасен от Янко Георгиев.

В 43-та минута Ботев имаше нова възможност Тонев центрира остро в наказателното поле, където Бусато изби, но топката попадна в Неделев, който стреля, но бразилския вратар успя да спаси.

В 71-та минута опасен удар на Греъм Кери беше спасен от Янко Георгиев.

В 75-та минута Али Соу получи топката овладя топката, навлезе в накаателното поле справи се с Филип Ван Арнем и не остави шансове на Янко Георгиев за 0:1.

ЦСКА е трети с 16 точки, а Ботев е девети с 9.

В следващия кръг Ботев гостува на Черно море.

Ботев: Янко Георгиев, Родни Клостер (Филип Филипов 82 мин.), Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Радослав Терзиев (Филип Ван Арнем 74 мин.), Лъчезар Балтанов, Александър Тонев, Марко Перван (Антонио Вутов 78 мин.), Тодор Неделев, Фернандо Виана

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Раул Албентоса, Брадли Мазику, Петър Занев, Жанио Бикел, Вив Соломон-Отабор (Тиаго Родригеш 60 мин.), Кристиян Малинов, Евандро (Жеферсон 82 мин.), Греъм Кери, Али Соу (Тони Уот 89 мин.)