Неофициалният дебют на Феро - победа над Царско село в контрола /снимки/

12 Окт 2019 15:49

Ботев победи с 3:1 Царско село в контрола по време на паузата за националните отбори. Мачът се игра на втори терен на клубната база на Ботев в Коматево. Двубоят беше и неофициален дебют новия треньор на Ботев Ферарио Спасов, който замени Желко Петрович.

В 7-та минута Дилан Бахамбула стреля, но Янко Георгиев успя да спаси.

В 9-та минута Филип Филипов се възползва от грешка в защитата на Царско село открадна топката преодоля Мартин Димитров и на опразнената врата откри резултата – 1:0.

В 41-та минута удар на Карачанаков от фаул беше спасен от Георгиев, а при добавката Венцислав Христов игра с глава, но Янко Георгиев успя да спаси.

В края на първата част Никола Илиев имаше възможност да удвои, но ударът му премина покрай вратата.

В 55-та минута Дамиен Нари беше изведен добре сам срещу Аргилашки, но би над вратата.

В 65-та минута Фернандо Виана удвои преднината на Ботев – 2:0.

В 75-та минута Дилан Бахамбула беше изведен и намали резултата – 2:1.

В 82-та минута Станислав Шопов подаде към Петър Итов и след страхотен удар той реализира за 3:1.

Другата събота Ботев приема Лудогорец в среща от елита.

Ботев: Янко Георгиев, Филип Филипов, Костадин Ничев, Станислав Работов, Еберт Кардосо, Радослав Терзиев, Марко Перван, Филип Ван Арнем, Тодор Неделев, Никола Илиев, Иван Василев (Георги Аргилашки, Джонатан Перейра, Родни Клустър, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Станислав Шопов, Димитър Тонев, Иво Казаков, Петър Итов, Станислав Шопов, Фернандо Виана)

Царско село: Мартин Димитров, Йордан Минев, Мартин Кавдански, Шарлестон Да Силва, Ивайло Марков, Уесли Ната, Серкан Юсеин, Антон Карачанаков, Дилан Бахамбула, Дамиен Мари, Венцислав Христов (Георги Хашев, Реян Даскалов, Георги Минчев, Родни Антуи)