Ботев и Локо със скучен мач и без голове /снимки + видео/

16 Фев 2020 16:22

Ботев и Локомотив завършиха 0:0 в 110-то Пловдивско дерби на фаза Първа лига. Двата отбора предложиха слаб футбол и не оправдаха очакванията на зрителите, които бяха напълнили до краен предел клубната база на Ботев в Коматево.

Дуелът бе изключително важен и то не само с оглед на временното класиране, а и защото победителят щеше да вземе аванс пред съперника.

В срещите досега двата отбора са си разменили точно по 39 победи и имат 32 равенства. Предишното беше на "Лаута" през есента, когато двата отбора завършиха 1:1.

Първото полувреме със сигурност разочарова феновете и на двата отбора. Преобладаваха грубите нарушения, поради които играта често бе спирана.

Принудително заменен бе Лазар Марин, срещу когото бяха извършени четири поредни фаула. При последния той дори се опита да подскочи във въздуха, за да избегне шпагата на едно от новите попълнения в състава на Локо, но това само направи падането му още по-болезнено.

Тодор Неделев очаквано не стартира мача, но все пак бе на скамейката за "канарчетата".

Във втората минута топката достигна до Тонев той оправи силен удар, но той премина над вратата.

В 5-та минута първи точен удар към една от двете врати отправи Лъчезар Балтанов, който стреля след разбъркване в наказателното поле, но Луков спаси.

В 20-та минута удар на Анте Аралица беше спасен от Янко Георгиев.

В 23-та минута Лазар Марин се контузи и беше заменен от Димитър Тове принудително.

В първата минута от добавеното време Джонатан Перейра опита интересен удар, за да изненада Луков, но вратарят на Локомотив внимаваше и спаси.

В 51-та минута Карагарен откардна топката от Бандаловски напредна и стреля, но Янко Георгиев не беше затруден и спаси удара му.

В 53-та минута Димитър Илиев стреля над вратата.

В 64-та минута Тодор Неделев влезе в игра на мястото на Станислав Шопов. Неделев се контузи в предсезонната подготовка и можеше и да не попадне в групата на тима.

Появата на Тодор Неделев в игра бе голямата новина за домакините през второто полувреме.

Това бе, от което "канарчетата" се нуждаеха, за да оживят отново играта си и да променят вялото си представяне в мача.

Ефектът от влизането в игра на Неделев бе незабавен. Първо той се отчете с чудесно подаване към Тонев, извело го сам срещу вратаря. Съотборникът на национала обаче пропусна да се разпише.

В 73-та минута Александър Тонев се озова на стрелкова позиция в наказателното поле, но ударът му премина над вратата.

В 76-та минута Филип Филипов центрира, а топката достигна до Неделев, който отправи хубав удар, но той премина покрай вратата.

В 82-та минута опасен удар на Диниш Алмейда с глава след изпълнение на корнер премина покрай вратата на Янко Георгиев.

Следващата седмица Ботев гостува на ЦСКА  в събота, а Локомотив е домаки на Царско село в неделя.

В класирането Локомотив е трети с 42 точки, а Ботев е девети с 29.

Ботев: Янко Георгиев, Филип Филипов, Димитър Пиргов, Иван Бандаловски, Лазар Марин (Димитър Тонев 23 мин.), Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Джонатан Перейра, Станислав Шопов (Тодор Неделев 64 мин.), Александър Тонев, Антонио Вутов

Локомотив: Мартин Луков, Йосип Томашевич, Акинсола Акиниеми, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Николай Николаев, Парвизджон Умарбаев (Уирис Густаво 87 мин.), Момчил Цветанов, Анте Аралица, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев