Ботев беше близо поне да спечели точка от ЦСКА, но не успя /видео/

22 Фев 2020 18:31

Ботев загуби с 0:1 от ЦСКА като гост и приключи серията си от девет поредни мача без загуба във всички турнири.

Малко преди началото на двубоя по време на загрявката се контузи Антонио Вутов, който беше заявен в титулярния състав. Вутов беше заменен от Джонатан Перейра.

Още във втората минута Ботев можеше да открие резултата, Александър Тонев се измъкна напредна и стреля, но над вратата на Бусато.

Ботев продължи с по-активните си действия иудар на Тонев от дистанция премина над вратата.

В 33-та минута ЦСКА откри резултата Али Соу пусна подаване към Белтраме, който преодоля Ничев и той откри резултата - 1:0, но останаха сериозни съмнения за игра с ръка на италианеца.

На почивката Ботев беше принуден да направи още една принудителна смяна. Радослав Терзиев се контузи и беше заменен от Димитър Тонев.

В 53-та минута опасен удар от фаул на Неделев беше избит от Бусато в корнер.

В 62-та минута удар Али Соу опита да вкара с пета отбилзо, но топката премина покрай вратата.

В 70-та минута Рафаел Енрике подаде към Стефано Белтраме, който сам срещу Янко Георгиев на метри от вратата прати топката в аут.

В 72-та минута удар на Балтанов от границата на наказателното поле беше спасен от Бусато.

В 74-та минута удар от дистанция на Димитър Тонев премина в аут.

В 85-та минута и Александър Тонев се контузи и беше заменен от Иво Казаков.

В последните секунди на двубоя Балтанов стреля от фаул, но топката премина над вратата.

Ботев остана осми с 29 точки, а ЦСКА е трети с 43 преди двубоя на Локомотив утре срещу Царско село.

Следващата събота Ботев гостува на Черно море.

ЦСКА: Густаво Бусато, Жанио Бикел, Валентин Антов, Пламен Гълъбов, Брадли Мазику, Рубен Пинто, Кристиян Малинов, Стефано Белтраме (Греъм Кери 90 + 1 мин.), Едвин Джеси, Али Соу, Евандро (Рафаел Енрике 68 мин.)

Ботев: Янко Георгиев, Костадин Ничев, Иван Бандаловски, Димитър Пиргов, Филип Филипов, Радослав Терзиев (Димитър Тонев 46 мин.), Лъчезар Балтанов, Джонатан Перейра, Станислав Шопов, Александър Тонев (Иво Казаков 85 мин.), Тодор Неделев (Атанас Стоименов 68 мин.)