Домовчийски наказа Ботев, канарчетата продължават да нямат победа през годината /снимки + видео/

06 Юни 2020 20:39

Ботев допусна изключително неприятна загуба у дома с 0:1 от съименниците си от Враца в първа среща за двата отбора при подновяването на шампионата заради пандемията от коронавирус. Бившият играч на Ботев Валери Домовчийски вкара единственото попадение в двубоя още в 10-та минута. Срещата изгледаха собственикът на Ботев Георги Самуилов и националният селекционер Георги Дерменджиев.

В 10-та минута центриране на Петър Атанасов беше засечено с глава от Валери Домовчийски и той откри резултата - 0:1.

В 15-та минута удар на Тонев от дистанция беше спасен от Костов.

В 68-та минута Костов сгреши топката попадна при Вутов, който стреля, но стража на врачани успя да избие в корнер.

В 72-та минута Тонев беше изведен добре, но би над вратата.

Така Ботев продължава да няма победа в официална среща от 2020 година. Успехът за врачани беше едва втори срещу Ботев в Пловдив въобще в историята.

В сряда Ботев приема ЦСКА в първа полуфинална среща за Купата. Следващата неделя тимът гостува на Лудогорец в последен мач от редовния сезон в елита.

Ботев: Янко Георгиев, Джонатан Перейра, Станислав Работов, Иван Бандаловски, Филип Филипов, Радослав Терзиев (Андерсон 70 мин.), Димитър Тонев (Лъчезар Балтанов 54 мин.), Фабио Бурбано (Станислав Шопов 46 мин.), Александър Тонев, Тодор Неделев, Антонио Вутов

Ботев Враца: Красимир Костов, Петко Ганев, Илия Миланов, Венцислав Керчев, Ангел Лясков, Христо Златински, Аласан Н’Диайе (Иво Михайлов 81 мин.), Петър Атанасов (Даниел Генов 59 мин.), Андреас Васев, Том (Доминик Янков 66 мин.), Валери Домовчийски