Ботев би Етър преди дербито в единствената си контрола

31 Юли 2020 20:21

Ботев победи Етър с 3:0 в контрола на стадион "Трейс арена" в Стара Загора. Контролата реално беше първата и единствената за Ботев в малкото време за подготовка за новия сезон. Така Ботев загря за Пловдивското дерби срещу Локомотив, което следващата неделя.

В 10-та минута Ботев получи дузпа, след нарушение срещу Вутов. Тодор Неделев не сгреши от наказателния удар и откри резултата - 1:0.

В 78-та минута Ботев удвои резултата си. Славчо Шоколаров центрира от фаул, а Иван Василев надскочи защитник на Етър и реализира с глава втория гол за Ботев - 2:0.

В 88-та минута Лъчезар Балтанов от пряк свободен удар от близо 22-та минута прати топката във вратата на Етър за 3:0.

Ботев стартира новия сезон следващата неделя с домакинство на Локомотив в пловдивското дерби. Мачът е от 18:45ч. на клубната база на Ботев в Коматево. Днес стана официално ясно, че мачът ще бъде без публика.

Ботев: Янко Георгиев, Иван Бандаловски, Станислав Работов, Виктор Генев, Мите Цикарски, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноса, Маркиньос Педросо, Тодор Неделев, Антонио Вутов, Атанас Илиев (Георги Аргилашки, Джонатан Перейра, Димитър Пройчев, Атанас Чернев, Филип Филипов, Лъчезар Балтанов, Кристиан Добрев, Станислав Шопов, Иван Василев)

Етър: Христо Иванов, Георги Купенов, Иван Скерлев, Пламен Крачунов, Иван Михайлов, Антон Огнянов, Яни Пехливанов, Даниeл Пехливанов, Божидар Кацаров, Валентин Йосков, Милчо Ангелов