Славия и Ботев (Пловдив) не успяха да си отбележат гол (видео)

26 Ное 2021 13:07

Отборите на Славия и Ботев Пловдив завършиха наравно 0:0 в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Двата тима създадоха много добри положения пред вратата на съперника, но така и не успяха да отбележат.

По този начин те пропуснаха възможността да подгонят лидерите в класирането - Лудогорец и ЦСКА-София. След равенството Славия продължава да заема трето място в класирането с 27 точки - на 2 от втория ЦСКА-София и на 5 от лидера Лудогорец. Ботев пък се изкачи на четвърта позиция с 26 точки - една повече от Черно море, който обаче е с мач по-малко.

Ботев Пловдив започна по-агресивно срещата и още във втората минута Емануел Току бе изведен на добра позиция пред наказателното поле. Той стреля силно, но покрай вратата на Светослав Вуцов. Славия отговори с много добър удар на Емил Виячки с глава след изпълнение на корнер. Вратарят на гостите Георги Аргилашки обаче бе на мястото си и улови.

В 10-ата минута Светослав Вуцов прояви невероятен рефлекс, след като успя да избие опасен изстрел от непосредствена близост на Маркиньос.

В 19-ата минута Току пое топката на центъра, напредна с топката и стигна до наказателното поле. Ганаецът отправи удар, който обаче Виячки блокира. Минута по-късно Тони Тасев направи непростим пропуск. Ради Кирилов проби отляво и с прецизно центриране намери Тасев, който бе оставен непокрит на далечна греда. Крилото отправи удар, който мина покрай вратата.

В 33-ата минута футболистите на Славия стигнаха до поредна опасност пред вратата на Аргилашки. Радослав Кирилов центрира в пеналта на гостите, където Кемело Нгуена стреля с глава, но покрай дясната греда. Четири минути по-късно Маркиньос опита да затрудни Светослав Вуцов със силен удар от движение, но топката мина далеч встрани от вратата на Славия.

В началото на второто полувреме Славия получи страхотен шанс да изпълни пряк свободен удар в близост до пеналтерията, но мощният изстрел на Тони Тасев не намери очертанията на вратата.

В 59-ата минута Ботев организира страхотна атака. Рабей получи отляво и пусна прострелно центриране, но Маркиньос не успя да засече пред вратата.

В 73-ата минута гостите стигнаха до добро положение пред вратата на Славия. След многоходова акция Маркиньос изведе добре Емануел Току в наказателното поле, но ударът му мина високо над напречната греда.

В 82-ата минута гостите органзираха добра атака. Маркиньос намери Бароан в наказателното поле, но нападателят се забави и вместо да стреля, спечели корнер. Три минути по-късно Димитър Тонев пусна към Маркиньос. Бразилецът отправи коварен удар от няколко метра, но Вуцов се намеси и изби. В 88-ата минута пловдивчани организираха отлична контраатака. Бароан получи в наказателното поле, но не успя да отправи хубав удар от удобна позиция и Соарес блокира.

Стартовите състави на двата отбора:

Славия: Светослав Вуцов (вратар), Ертан Томбак, Емил Виячки, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Радослав Кирилов (капитан), Ерол Дост, Кемело Нгуена, Тони Тасев, Дарко Тасевски, Емил Стоев

Треньор: Златомир Загорчич

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки (вратар), Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мартенс, Маркиньос, Тодор Неделев (капитан), Емануел Току, Николай Минков, Самюел Супрайен, Реда Рабей, Кевин Янсон

Треньор: Азрудин Валентич

Начало: 14:30 часа

Стадион: Славия - гр. София

Главен съдия: Димитър Димитров - гр. София