Дубълът на Ботев с равенство срещу Струмска слава

30 Апр 2022 08:05

Дублиращият отбор на Ботев завърши наравно 1:1 със Струмска слава. Срещата от 34-ия кръг на Втора лига се игра на клубната база в Коматево.

Гостите дадоха максимума от себе си, за да стигнат до трите точки, с които щяха да се окажат в зоната за плейоф за Първа лига. Именно "сините" бяха по-дейният отбор през първата част.

Гостите от Радомир създадоха множество ситуации за гол, но успяха да реализират само една в 38-ата минута. Преди това Иван Василев бе открил резултата след грешка в отбраната на гостите.

След почивката играта бе значително по-равностойна, а голови положения имаше и пред двете врати, но до ново попадение не се стигна.

С днешната точка вторият отбор на Ботев има аванс от три точки пред Септември, който е в опасната зона. Тимът от Симитли обаче диша във врата на пловдивчани след успешните визити на Струмска слава и Марица.