Лудогорец победи Ботев в Пловдив с два комични гола (ВИДЕО)

06 Май 2022 13:33

Лудогорец победи Ботев Пловдив като гост с 2:1 в мач от плейофите на efbet Лига.

В 39-ата минута Спас Делев беше точен за гостите, а Ботев изравни чрез Па Конате (45'). Гостите поведоха отново след комичен автогол на Джеймс Ето'о в 56-ата минута.

Пловдивчани остават на третата позиция в класирането с 49 точки. Левски и Черно море имат с три пункта по-малко. Двата тима ще се изправят един срещу друг малко по-късно днес.

Тодор Неделев отправи първият удар в мача в 7-ата минута. Звездата на пловдивчани получи топката отдясно и отправи удар по диагонала. Топката тупна коварно пред Симон Слуга. Стражът на разградчани спаси с гърди, но не и да улови. Негов съотборник обаче изчисти в корнер.

В 13-ата минута Текпетей опита удар по диагонала към далечния ъгъл пред наказателното поле, но топката излезе в аут. Шест минути по-късно Текпетей получи топката вдясно пред наказателното поле, нагласи си я и стреля фалцово по тревата към далечния ъгъл, но покрай дясната греда на Ханкич.

Сисиньо овладя топката в наказателното поле в 32-ата минута и намери Матиас Тисера, който стреля през човек, а топката премина между краката на футболист на пловдивчани, но и покрай вратата на Ханкич.

Лудогорец откри резултата в 39-ата минута. Спас Делев беше допуснат да навлезе в наказателното поле. Той отправи удар към далечния ъгъл, топката се отби в крака на Генев и излъга много неприятно стража Хидайет Ханкич.

В края на първото полуреме Ботев изравни резултата. Реда Рабей центрира остро в линията между вратаря и защитата, а Па Конате прати топката в мрежата на гостите от близка дистанция.

В 50-ата минута Текпетей отправи далечен изстрел, който обаче не намери очертанията на вратата.

Лудогорец стигна до второ попадение в 56-ата минута. Това се случи по много комичен начин. Клод Гонсалвеш проби през центъра и опита да подаде към свой съотборник в коридор. В наказателното поле Джеймс Ето'о се бе прибрал, но отклони топката неспасяемо към своята врата.

В 63-ата минута ''канарчетата'' пропуснаха да изравнят. Емануел Току получи топката на границата на наказателното поле, а след това изведе Мохамед Брахими. Той отправи удар в близкия ъгъл, но Слуга спаси. Малко след това французинът се озова сам срещу Слуга, но се забави изключително много със завършващия удар, а стражът на гостите не пропусна топката да мине между краката му.

В 75-ата минута Ботев организира бърза контраатака. Неделев получи отдясно и изведе Антоан Барон, който отправи слаб удар.

В 76-ата минута Сисиньо шутира в близкия ъгъл на вратата, но Ханкич внимаваше и улови топката в ръцете си.

Ботев Пловдив: Хидайет Ханкич, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мартенс, Тодор Неделев, Мохамед Брахими, Емануел Току, Джоймс Ето'о Ейенга, Самюел Супрайен, Реда Рабей, Роберто Пунчец

Резерви: Георги Аргилашки, Антоан Бароан, Николай Минков, Точукву Ннади, Димитър Тонев, Джак Лейн, Филип Филипов

Треньор: Азрудин Валентич

Лудогорец: Симон Слуга, Неусиано де Жезус Гусмао, Клод Гонсалвеш, Матиас Тиссера, Дени Групер, Жан Карничник, Мануел Луис да Силва Кафумана, Оливие Вердон, Бернард Текпетей, Доминик Янков, Спас Делев

Резерви: Серджио Падт, Георги Терзиев, Игор Тиаго Нашименто Родригез, Пиерос Сотириу, Игор Пластун, Рик Джонатан, Вандерсон

Треньор: Анте Шимунджа

Начало: 15:00 часа

Стадион: Коматево - гр. Пловдив