Ботев изпусна победата срещу Берое (ВИДЕО)

13 Авг 2022 22:57

Берое и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в мач от шестия кръг на efbet Лига. “Канарчетата” откриха резултата в битката за Тракия с попадение на Антоан Барован в началото на втората част, но в последната минута Абубакар Тунгара изравни с мощен шут от дистанция.

Двубоят бе дебют на новия старши треньор Желко Копич. Хърватинът бе напът да стартира по отличен начин престоя си в клуба, но късното попадение му отне победата. Все пак хиксът донесе първа точка за “жълт-черните”, след като пловдивчани стартираха сезона с четири поредни загуби.

В 4-ата минута след първия съдийски сигнал Берое сбърка при изнасянето на топката. Самюел Супрайен отне. Антоан Бароан овладя в наказателното поле и пробва удар по земя, който премина на сантиметри покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Иван Караджов.

Четвърт час след началото на срещата Роеи Херман видя, че Караджов е излязъл е напред. Той се опита да го прехвърли с удар от централния кръг. Играчът на Ботев не беше далеч от истината. За щастие на беройци мерникът му не бе съвсем точен.

В 33-ата минута пловдивчани имаха нов страхотен шанс за гол. Серкан Юсеин центрира на далечната греда. Димитър Стоянов беше оставен сам. Той успя да отправи удар, но високо над напречната греда.

Две минути по-късно Реда Рабей също стреля опасно от границата на наказателното поле, но покрай вратата на Караджов.

Положенията пред двете врати продължава, но гол така и не падаше. В 39-ата минута Симеон Мечев чукна топката от фал към Серкан Юсеин. Халфът пробва късмета си с удар от сериозна дистанция, който беше много-много неточен.

Секунди по-късно Рабей изведе Елвин Ману. Нападателят преодоля Стилиян Николов и пробва да завърши нападение в близкия ъгъл. Караджов се беше позиционирал безгрешно и успя да се намеси.

В 41-вата минута „канарчетата“ пропиляха поредната си възможност. Топката беше центрирана от ъглов удар. Роберто Пунчец беше на близката греда. Той отклони. Получи се рикошет в тялото на Николов, а топката се насочи към вратата на Караджов. Вратарят успя да реагира и предотврати попадение. Впоследствие защитата на старозагорци се осъзна и успя да изчисти напред.

Берое също получи своя шанс да поведе. Той дойде след грешка на Хидайет Ханкич. Стражът на „жълто-черните“ не успя да избие по най-добрия начин подаване в пеналта. Стив Траоре получи шанс да стреля от чиста позиция, но прати топката високо над целта.

В началото на втората част Ботев откри резултата. Рой Херман нахлу в наказателното поле и стреля, но Караджов изби. Последва добавка обаче на Бароан, която даде резултат - 1:0 в полза на "канарчетата".

Последваха равностойни минути, като в средата на полувремето домакините имаха претенции за дузпа. Херман препъна Тунгара в наказателното поле, но съдията прецени, че няма достатъчно контакт между двамата.

В крайна сметка обаче в даденото от съдията продължение Берое стигна до изравняване. Тунгара пое топката пред наказателното поле и с много прецизен и силен удар не остави никакви шансове на Хидает Ханкич - 1:1.

БЕРОЕ (4-2-3-1): 1. Иван Караджов - 2. Димитър Стоянов, 14. Стилиян Николов ж.к., 3. Димитър Пиргов, 6. Руи Чавес ж.к. - 8. Серкан Юсеин, 13. Абел Анисе ж.к. - 11. Стив Траоре ж.к., 16. Симеон Мечев (к), 10. Абубакар Тунгара - 9. Луизиньо

Резерви: 23. Иван Гошев (вр), 4. Валентино Пулиезе, 15. Георги Динков, 17. Спас Георгиев, 77. Божидар Пенчев

Старши треньор: Петър Хубчев

БОТЕВ ПЛОВДИВ (3-5-2): 13. Хидайет Ханкич - 44. Роберто Пунчец ж.к., 18. Самюел Супрайен, 4. Виктор Генев (к) ж.к. - 2. Роеи Херман, 10. Емануел Току, 6. Дилан Мартенс, 22. Реда Рабеѝ, 3. Па Конате - 11. Антоан Бароан , 28. Елвис Ману ж.к.

Резерви: 1. Георги Аргилашки (вр), 7. Мохамед Брахими, 9. Мартин Секулич ж.к., 17. Николай Минков, 21. Точукву Ннади, 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър Ван Хертъм

Старши треньор: Желко Копич