04 Фев 2023 15:14
Неделев се завърна в игра при нулево равенство на Ботев (Пловдив) срещу Ботев (Враца), СНИМКИ Снимка: Plovdivskinovini.bg

Ботев (Пловдив) и Ботев (Враца) завършиха 0:0 в контролна среща. Спарингът се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Най-важното в мача бе завръщането в игра на Тодор Неделев. Капитанът на "канарчетата" записа първи игрови минути след над 250 дни извън терените.

Стотици фенове присъстваха на мача, като приходите от продадени билети ще бъдат дарени от "жълто-черния" клуб на семейството на Веселин Тосев.

Двубоят не предложи много голови положения, като мачът бе по-скоро битка за всеки метър от игралното поле. В 10-ата минута Ханкич отрази удар от близка дистанция, а в 20-ата минута далечен удар на Неделев бе спасен от вратаря на врачани.

Последваха две добри положения, по едно пред двете врати. В 23-ата минута играч в "зелено" стреля неточно след атака отляво, а 2 минути по-късно Емануел Уме от 20 метра отправи силен удар, минал над вратата.

В 34-ата минута Ханкич се намеси отлично, избивайки удар на останал очи в очи с него играч на гостите. В 40-ата минута Тодор Неделев центрира от корнер, а Джаспър Ван Хертъм с глава стреля в аут.

Второто полувреме стартира с нова прекрасна изява на Ханкич. В 48-ата минута вратарят на "канарчетата" отрази много силен удар от 10 метра.

В 54-ата минута Антоан Бароан отправи точен, но слаб удар от 15 метра и стражът на врачани спаси. В 61-ата минута опасен удар на Етоо бе отразен от стража на гостите.

До края на мача липсваха чистите голови положения, като преимуществото в играта бе поделено между двата тима.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ (ПЛОВДИВ): Хидайет Ханкич, Роберто Пунчец, Джаспър Ван Хертъм, Виктор Генев, Па Конате, Рой Херман, Дилан Мертенс, Точукву Ннади, Тодор Неделев, Мартин Секулич, Уме Емануел