ЦСКА 1948 се наложи драматично над Ботев (ВИДЕО)

23 Май 2024 16:37

Отборът на ЦСКА 1948 надви Ботев (Пловдив) с 2:1 в Бистрица в пети двубой от групата, определяща тима, който ще има възможност да играе бараж за участие в Лигата на конференциите.

Столичани събраха актив от 49 точки и се намират на седмата позиция в класирането, докато ''канарчетата'' допуснаха трето поредно поражение в първенството и са девети с 45 пункта.

В последния кръг ''червените'' гостуват на Славия, а ''жълто-черните'' посрещат Арда (Кърджали) на ''Колежа''.

Първата опасност в срещата бе пред вратата на ЦСКА 1948 в 27-ата минута, когато Кристиан Нвачукву центрира остро в наказателното поле на домакините, а Мартин Секулич остана на сантиметри от това да засече топката, но Петър Маринов го изпревари и изби. Никола Илиев тръгна на самостоятелен рейд през средата на терена в 36-ата минута, като стреля от границата на наказателното поле, но топката премина покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Матвей Игонен. Мартин Секулич комбинира на двойно подаване с Янис Карабельов в 40-ата минута, след което овладя и стреля към долния ляв ъгъл на вратата, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на ЦСКА 1948, като това бе и най-опасното положение в двубоя до този момент.

Ботев Пловдив започна по-активно второто полувреме, като "канарчетата" успяха да поведат с първия точен удар в двубоя. В 50-ата минута топката бе центрирана към границата на наказателното поле, където Кристиан Нвачукву овладя и отправи мощен удар точно под гредата, преодолявайки Петър Маринов, за да изведе своя тим напред в резултата.

Мартин Секулич навлезе в наказателното поле на домакините в 61-вата минута, но изстрелът му премина над напречната греда на вратата. Домакините пропуснаха златна възможност да изравнят в 75-ата минута, когато Талис отправи мощен удар към горния ляв ъгъл на вратата, но Матвей Игонен показа страхотен рефлекс и се намеси, избивайки топката в напречната греда. Последва добавка от страна на Педриньо, който обаче стреля над напречната греда.

ЦСКА 1948 успя да възстанови равенството в 80-ата минута, когато Педриньо центрира в дълбочина на втора греда, където Неделко Пишчевич надскочи Ехидже Окаки, за да отправи удар с глава. Топката рикошира в тялото на крайния бранител на Ботев и придоби такава траектория, че Матвей Игонен да няма шансове да отрази.

Педриньо получи топката по лявото крило на нападението на ЦСКА 1948 в 86-ата минута. Бразилецът навлезе навътре и шутира, но топката премина над напречната греда на вратата на гостите.

В първата минута от добавеното време Неделко Пишчевич се извиси над всички при ъглов удар пред вратата на Ботев и с глава засече топката за 2:1, с което донесе и победата на своя тим.

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 8. Педриньо, 10. Радослав Кирилов, 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 17. Никола Илиев, 22. Реян Даскалов, 25. Евгений Сердюк, 99. Марио Топузов

Резерви: 12. Леви Нтумба – 6. Радослав Илиев, 21. Емил Ценов, 23. Емил Виячки, 28. Неделко Пишчевич, 39. Парвиз Умарбаев, 91. Райън Бидунга, 92. Пиер Нгуинда, 98. Валентин Йосков

Треньор: Валентин Илиев

Ботев Пловдив: 32. Матвей Игонен, 3. Джон Емануел, 4. Ехидже Укаки, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичус, 18. Димитър Папазов, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев, 79. Атанас Чернев

Резерви: 77. Стефан Смъркалев – 17. Николай Минков, 25. Димитър Диклиев, 29. Нехемие Кинтунту, 41. Велиян Видолов, 43. Мирослав Георгиев, 44. Костадин Татаров, 45. Габриел Златанов, 46. Емил Найденов

Треньор: Душан Керкез

Главен съдия: Иво Андреев

ВАР: Ивайло Стоянов