Лимона напомни за себе си с два гола срещу Асеновец

16 Мар 2019 19:00

“Марица” победи с 0:2 “Асеновец” на негостоприемния стадион “Шипка” в Асеновград. Срещата бе от 21-ви кръг на първенството в Трета лига - Югоизточна група и премина при надмощие на “жълто-сините”. Тодор Тимонов, който днес празнува имен ден, вкара и двете попадения, като така си направи чудесен подарък за празника. Второто попадение - негов специалитет, беше изключително красиво.

През първата част играчите на “Марица” на два пъти бяха много близо до откриване на резултата. Капитанът Костадин Дяков нямаше шанс и удари греда в 16-та минута, а в 43-та Христо Янчев се озова сам срещу вратаря, който с малко шанс успя да спаси. Втората част започна със ситуации пред вратата на домакините. При една от тях бе извършено нарушение срещу Николай Димитров и съдията Краевски отсъди дузпа. Опитният Тодор Тимонов хладнокръвно изпълни, откривайки резултата в 50-та минута. В 66-та минута Тимонов реализира много красив гол за 0:2. Той стреля от около 35 метра по земя в долния ъгъл на вратата на “Асеновец”. До края на мача резултатът остана непроменен и възпитаниците на Борислав Караматев се поздравиха със заслужен успех.

С актив от 42 точки и мач по-малко “Марица” заема 4-то място в класирането, на две от третия “Загорец”. Пловдивският тим продължава да бъде отборът с най-добра защита, като е допуснал най-малко голове от всички други състави в групата. В следващия кръг “жълто-сините” посрещат “Розова долина”. Срещата е на 23 март, събота, от 15 часа, на стадион “Марица”.

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Николай Димитров, Джунейт Узунов, Йордан Пейчинов, Красимир Иванов, Тодор Тимонов (Мартин Анастасов), Костадин Дяков - капитан (Айкут Янъков), Христо Янчев, Мирослав Радев (Пламен Табаков), Запрян Запрянов. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Атанас Савов, Александър Праматаров. Треньор: Борислав Караматев