Марица се върна на пътя на победите с победа като гост на Родопа

16 Сеп 2019 00:30

“Марица” победи с 1:3 като гост “Родопа” (Смолян) в мач от 7 кръг на Трета лига - Югоизточна група, игран в неделя, на стадион “Септември” в Смолян. “Жълто-сините” показаха добра игра, създадоха повече положения, като надиграха противника си и залужено постигнаха успех. Маричани градяха играта си и организираха атаки, като показаха търпение, характер и не измениха на своя стил. Домакините положиха усилия предимно в отбрана, като разчитаха на контраатаки. Съдийството в мача бе слабо, като бяха пропуснати многобройни ситуации и нарушения. Организацията на самия двубой също не бе особено добра.

Въпреки по-добрата си игра първата част завъри при резултат 0:0. За това помогна гредата, която спаси домакините от ранен гол в 5-та минута. Димитър Мичков стреля много опасно, но тимът от Смолян имаше късмет. По-късно Даниел Спасов се озова сам срещу вратаря на домакините и техен капитан Здравко Чавдаров, който е юноша на “Марица”. Спасов стреля, но Чавдаров се намеси. При добавката Милен Танчев отправи удар, но в последния момент защитник изби от голлинията с глава.

“Марица” изигра много силна втора част и резултатите не закъсняха. В 60-та минута Джунейт Узунов проби отляво и пусна отличен пас към Даниел Спасов, който засече чудесно и прати топката в далечния ъгъл на вратаря Чавдаров - 0:1. Малко след гола, в 63-та минута, отново Джунейт Узунов направи пробив отляво, но миг преди да центрира бе съборен, а съдията Николов отсъди дузпа, която бе хладнокръвно реализирана от Тодор Тимонов. Десетина минути преди края на мача резултатът стана класически и всичко в този мач бе решено. След интересна многоходова атака и добър пас Мартин Анастасов от воле прати топката за трети път в мрежата на домакините. Малко след това домакините стигнаха до почетно попадение след корнер. Повторен дебют през втората част направи новото попълнение Станимир Димитров, който замени Йордан Пейчинов.

Така, след успеха в Смолян, “Марица” се върна на победния път и с актив от 16 точки заема 3-та позиция във временното класиране. Водач е “Созопол” с 19, пред “Загорец” с 18, но новозагорци са с мач по-малко. В следващия кръг, след седмица, възпитаниците на Борислав Караматев отново гостуват, но в Съединение на местния “Гигант”.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов (Станимир Димитров), Димитър Аврамов, Димитър Мичков (Мартин Анастасов), Джунейт Узунов, Христо Янчев, Милен Танчев, Тодор Тимонов - капитан, Даниел Спасов, Олджай Алиев (Георги Иванов), Георги Георгиев. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Иван Мицев, Цецо Главчев, Денис Палков. Треньор: Борислав Караматев

РОДОПА: Здравко Чавдаров - капитан, Димитър Чолаков, Стефан Киков, Валентин Фурлански, Ерик Смилянов, Стефан Чилингиров, Владимир Драмалиев, Николай Тихомиров, Теодор Стефанов, Димитър Богутев, Елмир Мустански. РЕЗЕРВИ: Борислав Хаджийчев, Георги Пелтеков, Георги Милев, Чавдар Палагачев, Любослав Петров, Христо Ковачев, Ахмед Дъглов. Треньор: Юлиян Сюрджиев

Съдийски състав: ГС: Николай Николов, АС: Желязко Атанасов и Георги Димитров; 4-ти съдия: Валентин Чаушев - Кърджали; Делегат: Веселин Василев - Хасково