Марица продължава с победите

24 Окт 2019 21:09

“Марица” победи с 4:2 “Левски” (Карлово) в домакински двубой от 13-ти кръг в Трета лига - Югоизточна група. Във втори пореден мач “жълто-сините” стигнаха до победата след обрат. Двубоят бе интересен, особено през втората част.

Играчите на “Марица” започнаха по-добре мача и в 11-та минута поведоха в резултата. Тодор Тимонов стреля от свободен удар, но топката срещна гредата. Георги Георгиев се намираше най-близо до ситуацията и откри. След гола домакините се отпуснаха и свалиха темпото, като сами направиха мача си труден. Всичко това бе добре дошло за гостите от Карлово. За разлика от предишни сезони те играха открит футбол и организираха добри контри. При една от тях топката облиза напречната греда на вратата на Илия Николов след удар на играч на “Левски”. Освен това гостите на два пъти сигаха до опасни ситуации след статични положения. “Жълто-сините” имаха две интересни ситуации, но и при двете липсваше завършващия удар. В 34-та минута Петър Главчев изравни резултата след добра атака. В самия край на полувремето гостите пропуснаха да излезнат напред в резултата. Валентин Сливов бе изведен сам срещу Илия Николов, но стреля в страни.

Втората част започна зле за “Марица”. Още в 46-та минута състезател на “Левски” (Карлово) се откъсна очи в очи с Илия Николов. Опитния вратар излезе и успя да избие, но топката попадна в Николай Парнаров, който реализира на празна врата за 1:2. До края на срещата “Марица” бе по-дейният отбор и създаде доста ситуации. Тепото се повиши значително, като не липсваха и красиви отигравания. Гостите също имаха няколко ситуации, след като “жълто-сините” хвърлиха доста сили в предни позиции, което доведе до повече пространства в тяхната половина. В 51-та минута, след хубава атака и красива комбинация, Олджай Алиев бе изведен сам срещу Цветан Тодоров. Алиев стреля прецизно покрай вратаря и изравни. В 60-та минута Петър Главчев от гостите опита удар, но Илия Николов улови. В 69-та Тодор Тимонов стреля от свободен удар, но вратаря на гостите се намеси добре. В 74-та минута Денис Палков комбинира добре с Даниел Спасов, който центрира чудесно, а влезлият в игра преди минути Станимир Димитров надхитри защитниците в бяло и реализира за 3:2, като това бе негов първи гол след завръщането в родния му клуб. В тези минути в игра влезе юношата Теодор Фърков, който направи дебют в Трета лига и се представи на добро ниво. Малко след гола на Димитров Николай Парнаров стреля от фаул за гостите, но Илия Николов отрази. Станимир Димитров продължи да тормози защитата на карловци, като имаше шанс и за ново попадение. Резервата на гостите Стоян Грънчарски от своя страна можеше да изравни, но се засуети в наказателното поле и ударът му бе слаб и неточен. В продължението на срещата Олджай Алиев получи топката пред наказателното поле на противника, където навърза четирима защитници в бяло и пусна пас към нахлуващия Даниел Спасов. Той с премерен удар матира вратаря Тодоров и оформи крайното 4:2.

Така “Марица” записа нова шампионатна победа, която не дойде особено лесно в следствие на отпускането на “жълто-сините”. В крайна сметка те показаха характер, обърнаха резултата в своя полза и заслужено спечелиха тази среща, която определено има с какво да се запомни. С 28 точки “Марица” заема 3-то място, на точка зад втория “Созопол”и на две пред четвъртия “Черноморец”, който е с 26. Лидер е “Загорец” (Нова Загора) с 34. В следващия кръг, след седмица, “Марица” гостува на “Ямбол”.

След срещата треньорът на “Марица” Борислав Караматев получи специален подарък от един от най-ревностните фенове на “Марица” Живко Шишков - книга посветена на един от най-добрите съвременни треньори Юрген Клоп. Караматев бе искрено изненадан и изказа своята благодарност за жеста, както и за подкрепата към отбора и към него.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Иван Мицев (Станимир Димитров), Милен Танчев, Олджай Алиев, Христо Янчев (Теодор Фърков), Георги Георгиев (Денис Палков), Тодор Тимонов - капитан. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Борислав Дончев, Георги Иванов, Петър Печенков. Треньор: Борислав Караматев.

ЛЕВСКИ (Карлово): Цветан Тодоров, Радослав Димитров, Валентин Сливов, Димитър Димитров (Лъчезар Ангелов), Петър Петров, Петър Главчев, Петко Георгиев, Николай Парнаров, Никола Данчев, Николай Андреев, Иван Диклиев (Стоян Грънчарски). РЕЗЕРВИ: Тодор Колев, Янко Вълканов, Стоян Стоянов, Тодор Султанов. Треньор: Красимир Манолов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Тодор Тимонов, Иван Мицев (Марица); Радослав Димитров, Валентин Сливов, Димитър Димитров (Левски Кр)

Съдийски състав: ГС: Николай Запрянов, АС: Йордан Петров и Васил Петров; 4-ти съдия: Апостол Иванов; Делегат: Петър Зехтински - всички от Пловдив