Марица отпадна за Купата

02 Сеп 2020 22:31

“Марица” загуби с 2:1 от “Родопа” в мач от междуобластния финал в турнира за “Купата на България”. “Жълто-сините” изиграха слаб мач, в който освен натрупана умора, роля изигра и подценяването на съперника. Домакините създадоха доста повече положения и заслужено стигнаха до успеха. Съдийството в мача бе на добро ниво. Отрезвяващата загуба идва след серия от пет поредни победи, четири от които за първенство.

Срещата започна добре за пловдивчани, като Олджай Алиев откри в 17-та минута. В средата на полувремето Величко Величков получи контузия и се наложи да бъде заменен от Денис Палков. В 38-та минута

Даниел Кутев изравни, като така приключи първата част. През втората положенията за “Марица” бяха малко. Александър Праматаров имаше добър шанс да реализира, но не успя. Домакините имаха доста повече шансове и в 54-та минута Теодор Стефанов реализира за 2:1. Останалите положения или бяха пропуснати от смолянчани, или защитата в жълто-синьо се справяше. В крайна сметка “Родопа” победи напълно заслужено, с оглед многото положения пред вратата на “Марица”.

За маричани предстои домакинство срещу дебютанта в Трета лига - Югоизточна група “Извор” (с.Горски извор). Тимът показа стабилна игра и вече има първите си точки в актива си. Срещата от 5 кръг на шампионата е в събота от 17 часа на стадион “Марица”.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Величко Величков (Денис Палков), Димитър Аврамов, Даниел Спасов (Петър Печенков), Мартин Анастасов (Теодор Фърков), Милен Танчев, Олджай Алиев (Александър Параматаров), Димитър Юруков, Тодор Тимонов, Георги Георгиев (Христо Янчев). РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Иван Мицев