Марица разгроми Розова долина

31 Окт 2020 18:31

“Марица” постигна най-резултатната си победа от началото на сезона, след като в домакински двубой от 13-ти кръг в Трета лига - Югоизточна група “жълто-сините” победиха със 7:0 “Розова долина” (Казанлък). От 18-та минута на мача гостите бяха с деветима състезатели на терена, което логично се отрази на играта и на резултата.

“Марица” започна по-добре срещата и в 5-та минута Олджай Алиев можеше да открие от малък ъгъл. По-късно Димитър Юруков и Тодор Тимонов стреляха в аут. Принудително бе заменен Денислав Вълчев от състава на гостите, който получи контузия след сблъсък с Апостол Попов. Последният получи жълт картон за нарушението. В 11-та минута самият Апостол Попов бе тежко контузен след брутално влизане на Атанас Апостолов. Двамата имаха пререкание малко по-рано, а постъпката на състезателя на гостите явно имаше какво да доказва на себе си. Попов бе изнесен с носилка и в последствие откаран в болница. Той бе заменен от Даниел Спасов, а футболистът на гостите получи само жълт картон. Състоянието на Апостол Попов не бе ясно и след края на срещата. Предстои тепърва да му се направи резонанс. В 16-та минута Димитър Юруков се измъкна сам срещу вратаря на гостите Александър Петрунов. Последният в отбраната на казанлъчани Данаил Иванов спъна Юруков и получи директен червен картон. Тодор Тимонов бе безкомпромисен при изпълнението на отсъдената дузпа и откри резултата. И преди и след дузпата гостите имаха претенции към съдията, а разправията продължи и след гола. Веднага след изпълнението на центъра, за реплики към съдията бе изгонен Руси Чернаков, който вече имаше един жълт картон. Така гостите останаха с деветима играчи на терена. В 25-та минута Милен Танчев удвои, завършвайки отлична атака на маричани. До края на полувремето шансове се откриха пред Христо Янчев и на два пъти Тодор Тимонов, които стреляха неточно, както и пред Георги Георгиев, чиито удар бе отразен от вратаря Петрунов. Единственият удар на гостите дойде в 40-та минута, когато Ахмед Сюнетчиев стреля в аут.

Второто полувреме също се игра почти изцяло в полето на гостите. Георги Георгиев и Тодор Тимонов бяха неточни от добри позиции, а в 53-та минута Олджай Алиев отново от малък ъгъл опита да провре топката във вратата, но стражът на „розите“ спаси. В 54-та минута топката се отби в страничната греда след удар с глава на Георги Георгиев. В 62-та минута Олджай Алиев направи резултата класически. След гола гостите съвсем се обезвериха и логично се стигна до още голове в тяхната врата. Милен Танчев и Александър Праматаров можеха да увеличат преднината на своя тим. Това направи Георги Георгиев в 73-та минута, който вкара за 4:0 отблизо. В 75-та минута Олджай Алиев бе изведен сам срещу Петрунов и покачи на 5:0. В 79-та минута Христо Янчев се разписа с удар по въздух за 6:0. Крайното 7:0 оформи Георги Георгиев в 90-та минута, изпреварвайки вратаря.
Така „Марица“ записа резултатен успех и се изкачи на 4-то място във временното класиране с актив от 23 точки, като възпитаниците на Николай Димитров са и с два мача по-малко. В следващия кръг пловдивчани гостуват на „Несебър“. Срещата е на 7 ноември от 14:30 часа.

МАРИЦА: Илия Николов, Апостол Попов (Даниел Спасов), Величко Величков, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Димитър Юруков (Мартин Анастасов), Олджай Алиев, Милен Танчев, Христо Янчев, Тодор Тимонов – капитан (Александър Праматаров), Георги Георгиев.

РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Теодор Фърков, Иван Мицев, Денис Палков. Треньор: Николай Димитров

РОЗОВА ДОЛИНА: Александър Петрунов, Атанас Апостолов (Петър Маринов), Данаил Иванов, Денислав Вълчев (Росен Илиев), Диян Динев, Иво Иванов – капитан, Кольо Чахов, Руси Чернаков, Пламен Колев, Николай Стоичков, Ахмед Сюнетчиев.

РЕЗЕРВИ: Георги Запрянов, Милен Христов. Треньор: Коста Костов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Апостол Попов (Марица), Атанас Апостолов, Руси Чернаков (Розова долина)
ЧЕРВЕН КАРТОН: Данаил Иванов, Руси Чернаков (Розова долина)

СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: ГС: Павел Драганов – Кърджали, АС: Недялко Драганов – Кърджали и Мехмед Мехмед – Хасково; 4-ти съдия: Теодора Стоева – Пловдив; Делегат: Владимир Годуманов - Кърджали