Марица победи Левски Карлово с два гола на Милен Танчев, Илия Николов пак спаси дузпа

14 Ное 2020 18:12

“Марица” постигна победа с 2:0 при домакинството си на „Левски“ (Карлово) в среща от 15-ти кръг от шампионата в Трета лига – Югоизточна група. Двата тима изиграха интересен и коректен мач, с много борба по терена и на добро темпо. Възпитаниците на Николай Димитров създадоха повече положения пред противниковата врата и заслужено се поздравиха с успех. Гостите създадоха не малко неприятности на пловдивската отбрана, но рядко стигаха до стрелкови позиции. Милен Танчев реализира по един гол през първата и втората част и донесе победата на „жълто-сините“. В средата на първата част вратарят на „Марица“ Илия Николов спаси дузпа, изпълнена от Петър Главчев.

През първата част „Марица“ имаше леко игрово предимство. Пловдивчани контролираха играта и създадоха 4-5 положения, но атаките на гостите не бяха безопасни, въпреки че доста рядко се стигаше до удар. В 5-та минута Олджай Алиев стреля, но вратаря на карловци Цветан Тодоров улови. В 12-та Димитър Юруков стреля покрай вратата, а две минути по-късно Тодор Тимонов изпробва рефлексите на стража на гостите, но той се справи. Малко по-късно Иван Иванов от гостите засече с галва центриране от корнер, но топката премина над вратата. В 24-та минута Милен Танчев със слаб, но техничен диагонален удар откри резултата. Топката срещна гредата и влезе зад гърба на Тодоров. В 34-та минута съдията Владимир Вълков отсъди дузпа за неволна игра с ръка в наказателното поле. Петър Главчев изпълни в долния ляв ъгъл, но опитният Илия Николов спаси по блестящо. До края на полувремето маричани можеха да отбележат отново. Тодор Тимонов стреля от свободен удар, но Тодоров отрази.

Втората част започна с две опасности пред вратата на гостите. Олджай Алиев в 49-та минута можеше да удвои от малък ъгъл, отблизо, но бе блокиран на няколко метра от вратата. В 51-та Димитър Юруков също можеше да отбележи, но Тодоров отново отрази. Постепенно гостите организираха натиск и все по-често играта се водеше в полето на пловдивчани, които пък на няколко пъти организираха бързи контри. При една от тях, в 77-та минута, борбеният Милен Танчев излезе сам срещу вратаря и технично отбеляза за 2:0 пускайки топката покрай Тодоров. До края на срещата гостите опитаха да променят развоя, но така и не достигнаха до опасен удар към вратата на „Марица“. Илия Николов на няколко пъти пресичаше опасни центрирания, а защитниците пред него се справиха със задачите си. На два пъти карловци създаваха мелета в наказателното поле, но и в двата случая играчи на маричани се намесваха добре и изчистваха напред. В края на срещата Милен Танчев опита отдалече да прехвърли излезлия напред Тодоров, но стражът успя навреме да реагира. Александър Праматаров със силен удар от фаул също накара вратаря на гостите да се намесва решително.

Така „Марица“ постигна победа над съседа си в класирането „Левски“ (Карлово) и го изпревари. „Жълто-сините“ имат 27 точки в актива си и заемат 4-то място, като са и с два мача по-малко. Толкова има и петият „Розова долина“. В следващия кръг, след седмица, „Марица“ е домакин на последния в класирането „Верея“. До края на есенния полусезон остават два кръга, като маричани имат и два отложени двубоя.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Величко Величков, Даниел Спасов, Милен Танчев, Христо Янчев (Теодор Фърков), Тодор Тимонов ©, Олджай Алиев (Иван Мицев), Георги Георгиев (Александър Праматаров), Димитър Юруков (Мартин Анастасов);

РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Петър Печенков, Георги Иванов. Треньор: Николай Димитров

ЛЕВСКИ (Карлово): Цветан Тодоров ©, Мартин Симеонов, Ивайло Маринов, Лъчезар Лясков (Георги П. Георгиев), Иван Иванов (Никола Попов), Петър Главчев, Валентин Сливов (Тодор Султанов), Радослав Димитров, Петър Петров, Надим Ангелов, Емил Иванов;

РЕЗЕРВИ: Владимир Костов, Ганчо Папазов, Иван Диклиев, Николай Дойков. Треньор: Данаил Бачков

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Тодор Султанов (Л); Христо Янчев (М)
Съдийски състав: ГС: Владимир Вълков, АС: Васил Петров и Ириней Бодуров, 4-ти съдия: Петър Мечев, Делегат: Камена Георгиева - всички от Пловдив