Спартак направи куп пропуски и завърши 1:1 с Марица Милево в приятелски мач

16 Ян 2021 17:42

Спартак завърши 1:1 с Марица Милево в първата си контролна среща от подготовката за прoлетния дял на първенството в Югоизточна Трета лига. Двубоят се игра на стадион "Пловдив".

"Гладиаторите" започнаха с тотална преса и направиха множество пропуски през първото полувреме.

В 4' Филип Колев се озова сам срещу вратаря на съперника, но не успя да го преодолее.

В 8' капитанът Кирил Георгиев стреля силно от фаул, но топката попадна в ръцете на вратаря на Марица Милево.

В 11' Любо Цеков засече топката с глава, но тя премина встрани от вратата.

В 16' отново Любо Цеков с глава стреля отлично, но стражът спаси.

В 20' намиращият се на проби Георги Георгиев получи отличен пас от Кристиян Кодуков, но от 4 местра стреля в аут.

В 27' Георгиев направи нов пропуск.

В 32' Мартин Симеонов стреля силно от около 20 метра, но отново вратаря на Марица спаси.

През втората част Спартак отново започна силно, като Георги Георгиев отново бе изведен сам срещу вратата, но стражът на гостите спаси.

Натискът на "гладиаторите" се увенча с успех, когато влезлият на смяна Цецо Главчев направи отлично двойно подаване със Станимир Димитров и откри резултата.

Веднага след попадението отново Главчев имаше възможност да удвои, но ударът му бе спасен.

Станимир Димитров имаше също шанс, но пропусна да се разпише очи в очи с вратаря на Марица.

В една от редките си атаки гостите стигнаха до равенството 1:1 в 83' на мача.

Следващата контрола на Спартак е идната събота срещу тима на Родопа Смолян в Пловдив.

Състав: П. Начев, К. Милев, М. Кусев, Г. Йотовски, Ц. Вълчинов, К. Георгиев, М. Симеонов, Ф. Колев, К. Кодуков, Л. Цеков, Г. Георгиев (С. Димитров, В.Локов, М. Илиев, Г. Миленчев, Ц. Главвчев, Г. Гръблев)