Марица надви Загорец в отложена среща

24 Фев 2021 19:14

"Марица" постигна много важен успех над пряк конкурент в първенството на Трета лига - Югоизточна група. В отложен мач от 11-ти кръг "жълто-сините" надиграха с 1:0 "Загорец" (Нова Загора) и изкочиха на второ място във временното класиране.

Сериозни кадрови проблеми имаше пред пловдивчани преди срещата. Йордан Пейчинов и Джунейт Узунов са трайно контузени, Тодор Тимонов също е със сериозна травма и ще пропусне голяма част от срещите до края на сезона. Невъзстановени все още са и Апостол Попов и Станимир Димитров, а Милен Танчев бе наказан за този мач. Освен това гостите не играха мача си от кръга миналата събота и имаха седмица време до дербито с "Марица". Въпреки проблемите възпитаниците на Николай Димитров се раздадоха докрай и заслужиха победата.

Двата тима изиграха здрав мач на тежкия терен на стадион "Марица" в Пловдив. Първата част започна равностойно, на не особено високо темпо. Постепенно маричани намериха своя облик и създадоха по-интересните ситуации през полувремето. Гостите не играха добре през първите 45 минути, но също имаха два шанса за гол. Като цяло ситуациите пред двата тима не бяха много и резултатът се запази 0:0.

Нещата не се промениха и в началото на втората част. В 52-та минута, след комбинация около централната линия, Олджай Алиев нахлу на скорост по левия фланг и в наказателното поле, пред погледа на трима защитници, подаде на свободния Александър Праматаров. Младият нападател реализира отблизо, завъшвайки по най-добрия начин чудесната атака. След гола гостите организираха натиск, а "жълто-сините" се прибраха назад. Тимът от Нова Загора имаше няколко шанса да изравни, но превъзходните изяви на вратаря Илия Николов, както и добри намеси на защитниците пред него не позволиха това да се случи. Най-чистото положение за "Загорец" изпусна Георги Георгиев, който от десетина метра, останал сам срещу Николов, стреля в аут. Гостите на два пъти имаха претенции за неотсъдени дузпи, а в края на мача наказателен удар не бе отсъден и за пловдивчани, след като Сами Мехмедов бе задържан, откъсвайки се сам срещу стража на новозагорци. Реферите отмениха по едно попадение за двата отбора заради засади. В крайна сметка маричани устояха на хаотичния в последните минути натиск, като дори можеха да удвоят чрез Димитър Аврамов, но резултатът 1:0 в тяхна полза се запази.

Така "Марица" записа важна победа над пряк конкурент за първото място. "Жълто-сините" заемат второ място във временното класиране с актив от 42 точки, изпреварвайки именно "Загорец", който има 41. Новозагорци са с мач по-малко. Лидер е "Черноморец" с 47.

В събота "Марица" е домакин на "Хасково", като срещата е от 14 часа на стадиона в "Кършияка". По същото време "Загорец" е домакин на "Сокол" (Марково).

Днес се изиграха още два отложени мача, но от 17-ти кръг:
Атлетик (Куклен) - Спартак (Пловдив)..1:0
Хасково - Розова долина............................0:1

МАРИЦА: 12. Илиян Николов, 17. Величко Величков, 18. Даниел Спасов, 5. Димитър Аврамов, 21. Николай Парнаров, 8. Христо Янчев - капитан, 10. Мартин Анастасов, 15. Димитър Юруков (Петър Шопов), 27. Александър Праматаров (Сами Мехмедов), 11. Олджай Алиев, 9. Георги Георгиев (Теодор Фърков). РЕЗЕРВИ: Марио Усков, Борислав Дончев, Георги Иванов, Петър Печенков. Треньор: Николай Димитров

ЗАГОРЕЦ: 90. Иван Стоянов, 20. Александър Хардалов, 10. Георги Георгиев, 73. Иван Стоянов - капитан, 11. Явор Тенев, 7. Пламен Иванов, 9. Милен Митев, 33. Николай Янков, 21. Коста Янев, 23. Добромир Димитров, 6. Ивелин Иванов. РЕЗЕРВИ: Евгени Караманов, Денислав Атанасов, Хайри Мехмед, Кристиян Славов, Мартин Маринов, Зарко Минчев. Треньор: Мирослав Миндев

СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: ГС: Николай Николов - Хасково, АС: Владимир Хубенов - Кърджали, АС: Мехмед Мехмед - Хасково, 4-ти съдия: Георги Иванов - Пловдив, Делегат: Веселин Василев - Хасково