Спартак загуби от Атлетик в отложен мач

25 Фев 2021 00:14

Спартак загуби с 1:0 от тима на Атлетик Куклен в отложен мач от 17 кръг на Югоизточна Трета лига.

Двубоят се игра в близкото до Пловдив село Куклен, като треньорският тандем Стефан Учиков и Неделин Петров имаше сериозни кадрови проблеми с контузени и наказани играчи, а най - големият настъпи минути преди първия съдийски сигнал. Капитанът Кирил Георгиев се контузи на загрявката и трябваше да бъде заменен от Ерай Карадайъ.

Двубоят заради наказание пропусна Йордан Минев, а все още Давор Илиев и Георги Камбуров не са възтановени.

Срещата започна абсолютно равностойно без никакви положения пред двете врати, като в 24' Кристиян Кодуков центрира от ъглов удар, но Мартин Симеонов не успя да засече топката.

Домакинете се опитваха привидно да натискат Спартак, но този път отборът бе много добре организиран и почти не допускаше играчи на Атлетик да стигат до наказателното поле.

В 43' Кръстьо Милев остави непокрит играч на Куклен, кото с удар от 30 метра вкара единственото попадение в мача.

През второто полувреме Спартак се изнесе напред, а в 74' бе най - чистото положение в мача, когато Георги Лазаров изведе Александър Драшков сам срещу вратаря на Атлетик, но опитният страж на домакините успя да спаси.

До края на мача домакините се прибраха и това направи невъзможно гладиаторите да стигнат до изравняване на резултата.

През второто полувреме пък в мача взеха участие трима таланти от набор 2004: Георги Лазаров, Цветан Вълчинов, Васил Стойчев и Димитър Милчев.

Спартак има 19 точки в актива си, а в събота в мач от 19 кръг на стадион Тодор Диев гладиаторите приемат тима на Горски извор.

Състав: П. Начев, А. Драшков, М. Кусев, В. Минев - к, Г. Йотовски, К. Милев, Е. Карадайъ, М. Симеонов, Ц. Главчев, К. Кодуков, Г. Георгиев (Л. Цеков, Г. Лазаров, Цветан Вълчинов, Васил Стойчев и Димитър Милчев)