Вратар и юноша бележат за Марица при победата над Хасково

27 Фев 2021 17:15

"Марица" постигна четвърта поредна победа-та минута през пролетния полусезон. Възпитаниците на треньора Николай Димитров победиха с 2:0 "Хасково" в домакинска среща от 19-ти кръг в Трета лига - Югоизточна група.

Наставникът не можеше да разчита и в тази среща на контузените Йордан Пейчинов, Джунейт Узунов, Тодор Тимонов и Станимир Димитров.

Двата тима изиграха приятен и интересен мач, като създадоха не малко положения, особено през втората част. През първото полувреме "Марица" имаше тотална доминация при владеенето на топката, но не създаде много голови положения. Най-интересната ситуация беше в 33-та минута, когато последователно Димитър Юруков, Олджай Алиев и Александър Праматаров стреляха опасно, след меле в наказателното поле на гостите, но топката така и не влезе във вратата. "Жълто-сините" пропуснаха да открият и при други две положения. Гостите се отчетоха с два удара към вратата на Илия Николов, които бяха безуспешни.

Втората част бе по-интересна. Още в началните минути маричани създадоха няколко ситуации пред вратата на "Хасково". Александър Праматаров бе най-близо до гола, след като стреля чудесно от свободен удар под гредата, но вратарят Михаил Михайлов успя да избие в корнер. В 59-та минута за пореден път Олджай Алиев се откъсна по левия фланг и нахлу в наказателното поле, където беше спрян непозволено от Емре Емин. Реферът мигновенно отсъди дузпа, която вратарят на "Марица" Илия Николов хладнокръвно превърна в гол. В оставащите минути гостите се опитаха да променят развоя и стигнаха до няколко ситуации, а маричани използваха свободните пространства и често се стигаше до хаос в отбраната на гостите. Емре Емин на два пъти и Джан Халим стреляха опасно към вратата на Николов, но ударите им или не бяха точни или бяха спирани с намеси на бранителите и вратаря на пловдивчани. Александър Праматаров, Милен Танчев и Олджай Алиев обстрелваха вратата на Михайлов, но опитите им също не бяха успешни. Илия Николов и в този мач бе на висота, като извади в корнер далечен удар, насочен под напречната греда на Емин. Опасни центрирания на Даниел Спасов, Олджай Алиев и Александър Праматаров всяваха напрежение пред вратата на гостите, но от тях не последваха удари. Все пак в 87-та минута Георги Георгиев се пребори за висока топка и изведе юношата Сами Мехмедов в изгодна позиция, а младият състезател спокойно отбеляза. Мехмедов отбеляза първото си попадение за представителния тим и след гола поздрави първо треньорът Николай Димитров. След втория гол срещата се доиграваше и резултатът остана непроменен - 2:0.

Така "Марица" прибави нови 3 точки към актива си и с 45 заема втората позиция във временното класиране, с точка повече от третия "Загорец", който е с мач по-малко. Лидер е "Черноморец" с 50.

В следващия кръг "Марица" гостува на "Атлетик" (Куклен), като срещата е на 6-ти март, от 15 часа, на стадиона в Куклен. По същото време "Хасково" е домакин на аутсайдера "Верея".

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Даниел Спасов, Димитър Аврамов, Николай Парнаров, Христо Янчев - капитан (Георги Георгиев), Мартин Анастасов, Милен Танчев, Олджай АЛиев, Димитър Юруков (Петър Шопов), Александър Праматаров (Сами Мехмедов). РЕЗЕРВИ: Марио Усков, Апостол Попов, Георги Иванов, Теодор Фърков. Треньор: Николай Димитров

ХАСКОВО: Михаил Михайлов, Бейсим Бейсим, Веселин Бакърджиев, Вълчан Чанев - капитан, Емре Емин, Атанас Кръстев, Иван Скерлев, Емрах Юсуф, Иван Иванов, Димитър Палазов (Стефан Инджев), Джан Халим. РЕЗЕРВИ: Валентин Дойчев, Гено Палазов, Костадин Пеев, Кирчо Крумов, Давид Стоянов. Треньор: Живко Иробалиев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Аллександър Праматаров, Димитър Юруков (М); Веселин Бакърджиев, Иван Скерлев, Емре Емин (Х)

СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: ГС: Павел Попов, АС: Ивелин Рашев и Пламен Загоров – тримата от Стара Загора; 4-ти съдия: Теодора Стоева - Пловдив; делегат: Донка Терзиева – Стара Загора