Спартак загуби от Загорец на "Тодор Диев"

08 Апр 2021 09:47

Спартак загуби с 0:1 от Загорец в мач от 25 кръг на Югоизтчна Трета лига. Двубоят се игра при много лошо време и дъжд на стадион "Тодор Диев".

Старши - треньорът на гладиаторите Иван Петров- Чекиста имаше много сериозни проболеми преди двубоя като той не можеше да разчита на братята Йордан и Веселин Миневи заради контузии, а на пейката макар и невъзтановени бяха Мартин Симеонов, Кристиян Кдуков и Цецо Главчев. В игра дори се наложи през второто полувреме да лвезе Георги Йотовски, който също не бе възтановен.

Макар и многото проблеми двубоят започна напълно равностойно с много битка в средата на терена, без абсолютно никакви положения пред двете врати и завърши 0:0. Единственият удар по посока на двете врати бе в 39', когато капитанът Кирил Георгиев стреля от пряк свободен удар, но топката премина над вратата на Караманов.

Второто полувреме отново започна със здрава битка като в 56' при първия си точен удар към вратата гостите успяха да вкарат и по този начин да спечелят мача. Нападателят им Георги Георгиев бе намерен на границата на наказателното поле, стреля силно, а топката срещна горната греда и тупна зад голлинията на Петър Начев.

В 66' Спартак можеше да изравни след като Георги Лазаров бе намерен отлично в наказателното поле, но ударът му премина на сантиметри от страничната греда.

До края на мача положенията отново липсваха като единствено Георги Георгиев стреля много силно към вратата, но вратарят Петър Начев успя да избие топката.

Така Спартак след 24 изиграни мача има 23 точки в актива си, а в следващия кръг на 11 април от 17:00ч. гостува на отбора на Левски Карлово.

Състав: Петър Начев, Мариян Кусев, Кръстьо Милев, Христос Доков, Цветан Вълчинов, Филип Алексиев (Георги Йотовски), Кирил Георгиев - к, Любомир Цеков, Ерай Карадайъ(Антонио Лазаров), Георги Георгиев, Георги Лазаров