С много юноши Спартак постигна най- важната си победа

22 Май 2021 23:34

Спартак постигна най-важната си победа след като се наложи с 1:0 като гост над Хасково в мач от 33- ти кръг на Югоизточна трета лига.

Двубоят се игра на градския стадион в Харманли.

Спартак игра с много млади момчета от школата, които бяха пределно мотивирани и покрай опитните Христос Доков, Кирил Георгиев, Любо Цеков и Георги Георгиев отговориха по подобаващ начин на агресивната и груба игра на Хасково.

Двубоят започна отлично за Спартак, след като в 12' Георги Лазаров бе намерен в наказателното поле, стреля покрай вратаря на домакините и вкара в мрежата попадението, което се оказа победно.

В 33' домакините останаха и с човек по- малко на терена за два жълти картона на защитник.

В края на първото полувреме двата отбора имаха добри възможности. Първо Кристиян Милушев се намеси отлично, след като Костадин Пеев се оказа на стрелкова позиция, но младия страж излезе предвидливо и спаси.

В 45' Александър Шиков навлезе отлично отдясно и се озова сам срещу вратаря на домакините, който обаче блокира удара му.

През второто полувреме се редуваха опасности пред двете врати и на няколко пъти младия вратар на Спартак се прояви отлично.

"Гладиаторите" също изпуснаха няколко положения. Първо Давор Илиев бе намерен от Георги Георгиев, но Михайлов спаси удара му от границата на наказателното поле.

Георги Лазаров също имаше отлична възможност, но силният му удар срещна гредата.

В крайна сметка Спартак спечели ценни 3 точки, а в събота, 29 май, от 18:00 часа Спартак приема тима на Атлеттик Куклен и при победа ще има шанс да запази мястото си в Югоизточна трета лига в зависимост от изхода на срещата между Несебър и Ямбол.

Състав: Кристиян Милушев, Александър Шиков, Христос Доков, Кръстьо Милев, Георги Йотовски, Кирил Георгиев-к, Петко Дързев, Васил Стойчев, Георги Георгиев, Любомир Цеков, Георги Лазаров (Станислав Василев, Антони Ташев, Димитър Милчев, Давор Илиев)