Марица победи ЦСКА 1948 II в контрола

30 Юни 2021 15:24

"Марица" постигна първа победа в контролните си срещи от предсезонната подготовка. Възпитаниците на Николай Димитров победиха с 2:0 втория отбор на ЦСКА 1948, който също ще се състезава във Втора лига. Срещата се игра на стадиона в град Рила.

След нулево първо полувреме Мариян Тонев откри в 64-та минута, възползвайки се от извеждащо подаване на Александър Праматаров, като младият нападател бележи във втора поредна среща. Малко по-късно Праматаров нацели напречната греда с прекрасен удар от дистанция. В 89-та минута Георги Георгиев засече хубаво центриране на Праматаров от корнер и оформи крайното 2:0.

Цял мач записаха Димитър Аврамов и Величко Величков. В контролата участие не взеха Теодор Фърков и Георги Иванов, които днес имаха кандидатстудентски изпити.

"Жълто-сините" продължават лагера си в село Говедарци до 3 юли. На същата дата е и следващата контрола на тима срещу втория тим на "Ботев".

МАРИЦА: Илия Николов, Ангел Грънчов, Величко Величков, Мартин Лазов, Димитър Аврамов, Мартин Газиев, Милен Танчев, Станислав Маламов, Симеон Вешев, Валери Домовчийски, Мариян Тонев.
През второто полувреме в игра влязоха: Петър Начев, Даниел Спасов, Илиян Йорданов, Сами Мехмедов, Александър Праматаров, Христиан Димитров, Айкут Янъков, Георги Георгиев, Борислав Дончев.