Феноменален обрат на Марица срещу Нефтохимик

03 Авг 2021 21:17

Отборът на Марица си върна първата позиция във Втора лига след уникален обрат срещу Нефтохимик в Бургас. Бургазлии водеха с 3:1 след час игра, но груби грешки на домакините и гол от дузпа на Мариян Тонев в 94-ата минута осигуриха победата на пловдивчани с 4:3.

Срещата от третия кръг на Втора лига започна по отличен начин за Нефтохимик. Шейховете взеха аванс от две попадения след точни удари на Калоян Стефанов (4') и Сибил Карагьозов (29'). Станислав Маламов върна едно попадение в 38-ата минута.

След час игра резервата Димитър Законов вкара за трети път във вратата на Марица, но гостите от Пловдив не се предадоха. Те изравниха резултата чрез Величко Величков (68') и Мариян Тонев (81'), а головете паднаха след груби грешки на играчите на Нефтохимик. В 94-ата минута Янъков събори в наказателното поле автора на третото попадение Тонев и потърпевшият оформи крайното 4:3 за Марица.