Марица надви Арда в контрола

14 Ян 2023 16:05

"Марица" победи с 1:2 елитния "Арда" в първата си контролна среща през зимния подготвителен период. Срещата се игра в събота на стадиона в Момчилград. Двата тима изиграха интересен мач на добро ниво.

Първата част завърши без голове, а през втората зрителите видяха три попадения. В 62-та минута Веселин Марчев се възползва от отличен извеждащ пас на Петър Ананасов, залъга защитник и с мощен удар откри резултата в полза на "Марица". Тимът от Кърджали изравни в 69-та минута. Иван Тилев бе точен с глава след добро центриране. Само две минути по-късно Валери Домовчийски отне топката в центъра на терена и веднага изведе нахлуващия Станислав Маламов, който се озова сам срещу вратаря на "Арда". Маламов го преодоля, но стражът го спъна и бе отсъдена дузпа. Мартин Газиев бе точен от бялата точка за 1:2, а този резултат се запази до края на мача.

Така "Марица" стартира серията от зимни контроли успешно и то срещу силен съперник. На 18 януари "жълто-сините" заминават на лагер в Турция, където ще изиграят три проверки срещу отбори от Русия, Полша и Северна Македония.

МАРИЦА - I полувреме: Илия Николов, Димитър Аврамов, Йордан Пейчинов, Георги Иванов, Соломон Джеймс, Ифеани Дейвид, Радослав Апостолов, Милен Танчев, Олджай Алиев, Георги Трифонов, Симеон Вешев

МАРИЦА - II полувреме: Петър Начев, Мартин Газиев, Илиян Йорданов, Марио Войнов, Христиан Димитров, Стефан Попов, Петър Атанасов, Веселин Марчев, Станислав Маламов, Валери Домовчийски (Айкут Янъков, Дъглас Иваноф)