Дебютант спаси Локо срещу Етър /снимки + видео/

05 Юни 2020 20:42

Локомотив победи с 2:0 Етър в първа среща от футболния ни елит след почти 3 месеца без футбол по българските терени заради коронавируса. Направилият дебют за Локомотив Малонга вкара първия гол, а вторият беше автогол на Огнянов. Двубоят беше исторически, защото беше първият в българския футбол, в който за първи път се използва правилото за пет смени на отбор, което влезе в сила в последните седмици.

Мачът беше изгледан от министъра на спорта Красен Кралев.

В 3-та минута след центриране на Умарбаев Алмейда стреля с глава, но топката премина в аут.

В 7-та минута топката достигна до Анте Аралица, като той стреля, но над вратата.

В 12-та минута Аралица пропусна чудесна възможност да открие резултата. Той получи топката след серия от рикошети. Стреля почти от точката на дузпата, но над вратата.

В 25-та минута удар на Антон Огнянов от дистанция премина в аут.

В 40-та минута Карагарен опита удар от дистанция, но той премина над вратата.

В 44-та минута Илиев беше изведен след изпълнение на фаул и стреля, но Господинов улови. Освен това беше вдигнат и флага за засада.

В 59-та минута Доминик Малонга направи своя офиицален дебют за Локомотив. Той замени Лукас Салинас.

В 66-та минута Тонислав Йорданов отправи много хубав удар, който нацели гредата.

В 76-та минута именно Малонга, който правеше своя дебют за Локо откри резултата. Томашевич центрира превъзходно за нападателя, който с хубав удар с глава откри резултата и вкара в дебюта си. Голът беше и първи в българския футбол след паузата заради коронавируса - 1:0.

Само секунди по-късно Малонга вкара нов гол, но този път той беше в засада и голът не беше зачетен.

В 83-та минута Локомотив реши мача. Аралица открадна топката и подаде към Карагарен, но там се намеси Антон Огнянов, който се опита да изчисти, но си вкара автогол за крайното 2:0.

В последния кръг от редовния сезон Локомотив гостува на ЦСКА в многа важна среща в битката за медалите.

Локомотив: Мартин Луков, Йосип Томашевич, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Петър Витанов (Дейвид Малембана 88 мин.), Парвиз Умарбаев (Миховил Клапан 86 мин.), Бирсент Карагарен (Николай Николаев 86 мин.), Момчил Цветанов (Милош Петрович 46 мин.), Лукас Салинас (Доминик Малонга 59 мин.), Димитър Илиев, Анте Аралица

Етър: Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Стелиян Добрев (Ерол Дост 54 мин.), Георги Купенов, Иван Скерлев, Никола Колев (Дино Мартинович 85 мин.), Яни Пехливанов, Антон Огнянов, Милчо Ангелов (Иван Стоянов 69 мин.), Божидар Кацаров, Тонислав Йорданов