Локомотив Пловдив надви Лудогорец в зрелищен мач, Димитър Илиев с уникален гол /снимки и репортаж/

20 Фев 2021 13:40

Локомотив Пловдив победи с 3:2 Лудогорец на стадион ''Локомотив'' в среща от 18-ия кръг на efbet Лига.

''Смърфовете'' събраха 37 точки и така се изкачиха на второ място във временното класиране. ''Орлите'' остават на първа позиция с 42 точки.

В 11-ата минута Диниш Алмейда центрира в наказателното поле, където Димитър Илиев опита да свали топката към Георги Минчев, но неуспешно. В 16-ата минута Лудогорец поведе в резултата с гол на Абел Анисе. Огромна заслуга за попадението има Кирил Десподов, който проби мощно по левия фланг. Крилото беше намерен от Клаудиу Кешерю и още с поемането на топката спечели преднина през видимо по-бавния Кристиан Гомис. Последва подаване към втора греда, където Анисе от метър разстояние до голлинията нямаше как да сбърка. В 21-ата минута Бирсент Карагерен сложи топката на главата на Георги Минчев. Нападателят засече, но в аут. Четири минути по-късно Лудогорец отново проби през Гомис. Десподов пусна страхотен пас в коридор към Кешерю, а румънецът продължи към втора греда. Там с топката се размина Текпетей. Малко след това самопожертвователна намеса на Карагарен предотврати сигурен гол. Топката стигна до Текпетей, който шутира, но шпагат на крилото не позволи на футболиста на Лудогорец да отбележи. В 41-ата минута Локомотив Пд изравни. Бирсент Карагарен намери Лукас Салинас на границата на наказателното поле, като бразилецът веднага подаде към непокрития Момчил Цветанов, който с точен удар я прати в мрежата на Ренан. Само две минути по-късно "смърфовете" стигнаха до пълен обрат. След грешка на футболистите на Лудогорец в центъра на терена коженото кълбо стигна до Лукас Салинас. Офанзивният полузащитник веднага подаде към Димитър Илиев, който с прехвърлящ удар от границата на наказателното поле матира излезлия напред Ренан.

В 50-ата минута Парвиз Умарбаев изпълни свободен удар близо до тъчлинията, при който изсипа топката в наказателното поле, където тя първоначално бе изчистена, но попадна у Карагарен, който без да се замисля шутира, но вляво от очертанията. Три минути по-късно Текпетей бе изведен в наказателното поле и Гомис го събори, а Волен Чинков нямаше друг избор освен да посочи бялата точка. Клаудиу Кешеру се нагърби с отговорността да изпълни дузпата и не сгреши, пращайки в обратния ъгъл Луков. В 59-ата минута Диниш Алмейда засече центриране на Салинас, но топката срещна страничната греда. Три минути по-късно Кирил Десподов получи топката, нагласи си я на десния крак и стреля, но Гомис блокира удара. В 70-ата минута Клаудиу Кешерю стреля от далечна дистанция и опитът ми не бе никак лош. Топката премина на сантиметри от лявата греда на Луков. В 73-ата минута Локомотив бе много близо до трето попадение. Георги Минчев изведе Бирсент Карагарен по десния фланг. Полузащитникът опита нещо средно между удар и подаване, но топката достигна до Диниш Алмейда на далечната греда, който обаче бе леко закъснял и не успя да я засече в мрежата. В 77-ата минута Лукас Салинас отново изведе пловдивчани напред в резултата и грешка от страна на Ренан. Дейвид Малембана, появил се в игра през второто полувреме, изпълни пряк свободен удар. Шутът му беше много коварен и падна пред погледа на Ренан, който изпусна топката. Салинас беше най-съобразителен и отблизо не сбърка. В третата минута на добавеното време Лудогорец можеше да изравни. След многоходова акция топката достигна до Каули Оливейра, който стреля, но Мартин Луков майсторски изби.

18 кръг, efbet Лига, начален час 15:00

Локомотив Пловдив 3:2 Лудогорец

Голмайстори: 16' Абел Анисе 0:1, 41' Момчил Цветанов 1:1, 43' Димитър Илиев 2:1, 53' Клаидиу Кешеру 2:2, 77' Лукас Салинас 3:2

Жълти картони: 29' Бернард Текпетей (Лудогорец), 53' Кристиан Гомис (Локомотив Пловдив), 75' Пиерос Сотириу (Лудогорец), 76' Каули Оливейра (Лудогорец), 78' Кирил Десподов (Лудогорец), 84' Стефан Баджи (Лудогорец)

Съдия: Волен Чинков

Съставите на двата отбора:

Локомотив Пд: Мартин Луков /вратар/, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Кристиан Гомис, Парвиз Умарбаев /63' Дейвид Малембана/, Петър Витанов, Бирсент Карагерен, Момчил Цветанов /63' Конър Руан/, Лукас Салинас /90+2' Иван Аврамазов/, Димитър Илиев /капитан, 87' Николай Николаев/, Георги Минчев

Резерви: Илко Пиргов /вратар/, Дейвид Малембана, Николай Николаев, Конър Руан, Александър Иванов, Александър Колев, Иван Аврамазов

Треньор: Александър Тунчев

Лудогорец: Ренан дос Сантос /вратар/, Антон Недялков, Кирил Десподов /79' Елвис Ману/, Анисе /79' Мавис Чибота/, Светослав Дяков /капитан, 39' Стефан Баджи/, Джордан Икоко, Оливие Жак Ем Вердон, Клаудиу Кешеру, Жозуе Умберто Гонкалвеш Леал Де Са, Бернард Текпетей /67' Пиерос Сотириу/, Каули Оливейра

Резерви: Пламен Илиев /вратар/, Неусиано де Жезус Гусмао, Георги Терзиев, Елвис Ману, Мавис Чибота, Пиерос Сотириу, Стефан Баджи

Треньор: Валдас Дамбраускас