Черно море се наложи над Локомотив във Варна (ВИДЕО)

28 Апр 2024 19:19

Отборът на Черно море надделя с 1:0 над Локомотив (Пловдив) във Варна в първа среща за двата тима в първата шестица. Единственото попадение падна в 11-ата минута, когато Васил Панайотов се разписа с глава.

''Моряците'' събраха 65 точки и заемат третата позиция в класирането, докато ''смърфовете'' са четвърти с 55 пункта. В следващия кръг варненци гостуват на Левски, а ''смърфовете'' са гости на Крумовград.

Първият удар към една от двете врати дойде още във втората минута, когато Мартин Райнов засече с глава центриране от корнер. Топката обаче излезе в аут. В 7-ата минута Кристиян Пешов беше изведен отдясно сам срещу вратарят. Дюлгеров обаче се намеси и улови. Кълбото след това отново попадна в Пешов, но и вторият му шут се оказа несполучлив, след като рикошира в крак на защитник на “моряците”. В същата атака при последния си опит футболистът на Локомотив прати топката високо над напречната греда и така “смърфовете” не успяха да вкарат.

В 11-ата минута обаче домакините нанесоха своя удар. Мазир Сула получи хубаво подаване отляво, завъртя се добре и центрира към наказателното поле. Там Васил Панайотов успя да нанесе удар с глава и реализира за 1:0.

В 33-ата минута пред варненци се откри нова добра възможност. Мазир Сула подаде към Андреяс Калкан, който навлезе на скорост в наказателното поле и отправи удар, но над вратата. Две минути след това пред Васил Панайотов се откри коридор за стрелба пред наказателното поле. Халфът нанесе удар, но топката беше блокирана от противников защитник.

В края на първата част удар на Мазир Сула от далечна дистанция мина покрай вратата. След последния съдийски сигнал за първата част Оливе Камдем и Атанас Илиев се сдърпаха, за което получиха жълти картони.

В 49-ата минута пред "смърфовете" се откри отличен шанс за изравнителен гол. Мичи Нтело проби през центъра и пусна извеждащ пас към Кристиян Пешов. Халфът отправи удар, с който Иван Дюлгеров се справи. В 59-ата минута Виктор Попов отне топката отдясно и навлезе в наказателното поле. Крайният защитник подаде към Атанас Илиев, който на два пъти не успя да нанесе удар. Топката се озова в Мазир Сула, чийто шут от трудна позиция беше спасен от вратаря. Десетина минути по-късно гостите изпълниха заучено свободен удар. Бабакар Дион пусна към оставения непокрит в наказателното поле Ивайло Иванов, но ударът на халфа премина над вратата. В 71-ата минута Мазир Сула беше изведен от Васил Панайотов зад отбраната на гостите. Халфът навлезе в наказателното поле, където Мартин Паскалев с майсторски шпагат успя да избие в корнер.

Пет минути по-късно гол на "моряците" беше отменен. Резервата Уеслен се извиси след центриране на Сула от свободен удар и нанесе удар с глава. Топката срещна гредата, след което тупна зад голлинията. Попадението обаче не беше зачетено заради засада на бразилеца.

В 80-ата минута Черно море организира много опасна атака. Мазир Сула напредна на скорост, навлезе в наказателното поле, но реши да действа технично и подаде лошо с пета към Едгар Пашеко. Португалецът все пак успя да нанесе удар, който Тодор Павлов блокира. В 82-ата минута Сула опита да изненада Томов с шут от далечна дистанция, но вратарят демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер. Четири минути след това варненци можеше да решат всичко в своя полза. Уеслен напредна през центъра и пусна към Едгар Пашеко отляво. Крилото нанесе удар в близкия ъгъл, но вратарят спаси.

Съставите на двата тима:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 6. Виктор Попов, 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов, 2. Цветомир Панов – 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов (К) – 16. Андреяс-Кристиан Калкан, 10. Мазир Сула, 11. Илиан Илиев – 9. Атанас Илиев

Резерви: 84. Християн Славков – 4. Росен Стефанов, 15. Дани Мартин, 17. Мартин Милушев, 23. Едгар Пашеко, 29. Берк Бейхан, 39. Николай Златев, 86. Исмаил Иса, 99. Уеслен Жуниор

Треньор: Илиан Илиев

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов –5. Тодор Павлов, 4. Мартин Паскалев (К), 12. Ефе Али - 71. Оливер Камдем, 16. Кристиян Пешов, 22. Ивайло Иванов, 17. Мартин Райнов, 44. Ангел Лясков – 9. Мичи Нтело, 15. Мартин Петков

Резерви: 88. Мартин Луков – 6. Христо Иванов, 7. Бабакар Дион, 11. Петър Андреев, 14. Димитър Илиев, 19. Владимир Медвед, 20. Милош Петрович

Треньор: Александър Томаш

Съдия: Ивайло Стоянов