Българин ще дебютира във Формула 4

Българин ще дебютира във Формула 4

Българският пилот Любослав Руйков ще дебютира догодина в италианската Формула 4 с екипа на Trident. Днес тимът официално потвърди включването на Любо в състава си.

Руйков завърши 2024 година като най-успешният български картинг пилот, а през 2025 комбинира подготовката си за Формула 4 с участие в картинг състезания за издръжливост.

От пролетта Любо е част от академията за млади пилоти на италианската звезда от Формула 1 Джанкарло Физикелаи след преминаването от картинга към едноместните болиди той ще развива там таланта си.

Сезон 2026 в италианската Формула 4 включва 7 състезателни уикенда с по три състезания всеки. Руйков и съперниците му ще се състезават на някои от най-известните писти в света като „Монца“ и „Имола“, а сезонът стартира на 9-10 май на „Мизано“.

Image