Отборът на Лудогорец допусна първо поражение в основната фаза на Лига Европа. Българският шампион отстъпи на испанския Бетис с 0:2 в среща от втория кръг на надпреварата. Джовани Ло Селсо откри за тима от Севиля, а Сон имаше нещастието да си реализира автогол, за да оформи крайния резултат на „Хювефарма арена“.
Разградчани извършиха принудителна смяна още в 8-ата минута. Фирпо изрита Куртулуш и го контузи, а на негово място влезе Вердон. Австрийският рефер Юлиан Вайнбергер предпочете да не показва картон на провинилия се бранител на Бетис.
През първия четвърт час гостите от Испания заложиха на по-долго владеене на топката, но контраатаките на разградчани бяха далеч по-опасни. На няколко пъти Видал внесе суматоха в редиците на съперника, но в два случая сбърка при завършващия пас, а на няколко пъти бе спрян от капитана Руибал чрез нарушения.
В 21-ата минута Рикелме отправи шут от дистанция, който излезе високо над напречната греда. Секунди по-късно Падт без проблем улови удар на Ло Селсо от 16-17 метра.
Така се стигна до 32-ата минута, в която Бетис откри резултата с първия си по-сериозен удар. Попадението дойде не и без помощта на Нареси. Халфът на "орлите" можеше да изчисти, но реши да прокара топката между краката на Натан близо до наказателното поле на "орлите". Това се оказа фатално. Рикоширалата топка отиде в Ло Селсо. Халфът на испанците се възползва от подаръка и след изключително прецизен фалцов изстрел с левия крак в далечния ъгъл не остави шанс на Падт.
Пет минути по-късно Маркус отправи удар извън наказателното поле, който се оказа неточен.
В даденото от съдията триминутно продължение на първата част Сон изпълни опасен пряк свободен удар, отсъден срещу самия него, но топката се спря от външната страна на мрежата до лявата греда.
Бетис вкара втори гол в 53-ата минута. Айтор Руйбал центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Жуниор Фирпо стреля, топката рикошира в крака на Сон и влезе във вратата на Падт.
Ез Абде отправи опасен удар в 79-ата минута, но топката се спря в левия страничен стълб.
Лудогорец направи огромен пропуск в 83-ата минута. Алваро Вайсе сбърка и подари топката на Станич, който подаде към Кайо Видал, който имаше отлична възможност да вкара, но ударът му бе блокиран пред голлинията. След това Текпетей стреля от въздуха, но високо над напречната греда в аут.
Няколко минути по-късно Текпетей проби в наказателното поле на Бетис, а след това подаде на Машадо, но бразилецът не успя да нанесе добър завършващ удар.