ПСЖ отнесе Гингам с 9:0

19 Ян 2019 20:18

Килиан Мбапе и Единсон Кавани записаха по един хеттрик, а Неймар добави още два гола при победата на Пари Сен Жермен с 9:0 срещу опашкаря Гинган в мач от френското първенство по футбол. По този начин парижаните дръпнаха с 13 точки на Лил на върна в класирането на Лига 1, като освен това имат два мача по-малко.

Неймар получи пас от Дани Алвеш зад гърба на защитата в 11-aта минута и вкара за 1:0, а Килиан Мбапе отбеляза следващите два гола в полза на шампионите. Той бе точен в 37-aта минута след двойно подаване с бразилския нападател, а в 45-aта получи пас пред вратата от Единсон Кавани и покачи преднината на Пари Сен Жермен до 3:0.

Головото шоу продължи и през второто полувреме. Мбапе оформи своя хеттрик в 80-aта минута, а преди него три гола наниза и Единсон Кавани (59', 66' и 75'). Неймар вкара втория си гол в 68-aта минута, а Тома Мюние оформи крайния резултат в 83-aта. Гинган е последен в първенството с 14 точки./sportal.bg