Полша и Русия се класираха за Евро 2020

14 Окт 2019 08:42

Полша се класира за Евро 2020 след като победи Северна Македония с 2:0. Попаденията бяха дело на Пшемислав Франковски и Аркадиуш Милик. В 10-ата минута Гжегож Кричовяк получи пас по земя на границата на наказателното поле, но вратарят на македонците успя да избие. Минути по-късно и Желински пропусна да открие резултата. До края на първата част липсваха интересни голови ситуации и пред двете врати.

Пет минути след подновяването на играта Себастиан Шимански нацели дясната греда. В 73-ата минута Милик стреля с глава, но топката премина на сантиметри над напречната греда. Само минута по-късно Пшемислав Франковски преодоля вратаря и откри резултата.

Шест минути по-късно Аркадиуш Милик с брилянтен удар изпрати топката в левия ъгъл на вратата за 2:0. Така Полша се класира за Евро 2020, запазвайки първата си позиция с 19 точки. Северна Македония е трети с 11 спечелени точки.

В другия мач от групата Австрия победи Словения с минималното 1:0.

Русия също се класира за участие на Евро 2020, след като разгроми с 5:0 Кипър в Никозия, записвайки седмия си пореден успех в Група I. "Сборная" имаше нужда само от точка, за да си осигури класиране, след като преди няколко дни това направи и лидерът в групата Белгия.

Денис Черишев (9) и Магомед Оздоев (23) набързо решиха нещата в полза на Русия, а гостите бяха улеснени още повече от факта, че в 28-ата минута Константинос Лаифис получи директен червен картон заради грубо нарушение срещу Сергей Петров. В 79-ата минута Артьом Дзюба покачи с дежурния си гол, а до края Александър Головин (89) и Денис Черишев (92) довършиха кипърците.