Левски победи Витоша в контрола

29 Май 2020 20:31

Отборът на Левски надви Витоша (Бистрица) с 3:1 в приятелска среща на стадион "Георги Аспарухов". Найджъл Робърта (38), Мартин Петков (52) и Кали Тиам (78) бяха точни за "сините", докато Илия Димитров се разписа за гостите в 69-ата минута. Голмайсторът на миналия сезон в efbet Лига Станислав Костов пък пропусна дузпа малко преди края на мача, целейки горната греда. Пропуски на Иван Горанов, Паулиньо, Робърта, Костов, Нашименто и Петков попречиха на 26-кратните шампиони да постигнат още по-голям успех.

Това бе първи мач на двата тима след паузата заради пандемията от коронавирус. Ръководството на домакините бяха пуснали на уредбата песните на синята агитка, като така ще бъде и в мачовете за първенство, докато ще има забрана феновете на тима да присъстват на трибуните. Имащият проблеми капитан Живко Миланов пропусна срещата, като със сигурност няма да играе и срещу Лудогорец. Именно срещу шампионите е първата официална среща на Левски от месец март. Двубоят от 25-ия кръг ще се играе другия петък на "Герена" от 21:00 часа.

Наставникът Петър Хубчев заложи на вратаря Милан Миятович, докато в защита пред него бяха Деян Лозев, Янис Каргас, Холмар Ейолфсон и Иван Горанов. Мартин Райнов и Симеон Славчев бяха опорните халфове, докато Станислав Иванов, Стайн Спиерингс и рожденикът Паулиньо действаха зад Найджъл Робърта.

Треньорът на гостите Асен Букарев, който се раздели с Веселин Минев, Йордан Минев, Георги Сърмов и Апостол Попов през паузата, пусна Кристиян Кацарев на вратата. Капитанът Венцислав Бонев, Александров, Дилчовски и Дяков бяха в защита. Кристиян Кочилов, Мохамед Сила, Атанас Кабов, Мартин Станкев, Георги Азмин и Теодор Костадинов бяха останалите титуляри.

Първата възможност беше пред Иван Горанов, който стреля покрай лявата греда. Витоша отвърна с два удара, нито един от тях обаче не затрудни Миятович.

Паулиньо пропусна да удвои, след като стреля първо с левия крак, а след това пропиля хубав свой пробив. Бразилецът финтира на скорост Дилчовски и Александров, но прати топката над горната греда в 31-ата минута. Първият гол в мача падна в 38-ата минута. Тогава Спиерингс нахлу отляво и намери Робърта, който с левия крак прати топката в мрежата за 1:0. Малко преди края на първата част се изсипа силен дъжд, а гол на Каргас беше отменен поради засада.

На почивката Георги Георгиев влезе и направи дебют за "сините". Кали Тиам, Ивайло Найденов, Илия Юруков и Мартин Петков също влязоха. Именно младокът удвои в 52-ата минута, когато получи подаване от пробилия по дясното крило Найденов.

Франко Мазурек, Фиилпе Нашименто, Здравко Димитров Станислав Костов, Дени Алар също се появиха на терена, като единствено Станислав Иванов остана от титулярите. Нашименто можеше да вкара от фаул, но изстрелът му мина покрай гредата.

Опитният Емил Гъргоров, който също влезе след почивката, центрира от фаул в 63-ата минута, но Зюмбюлев пропусна да намали. Гостите върнаха попадение в 69-ата минута, когато Четин Садула намери връхлитащия Илия Димитров. Преотстъпеният от "сините" нападател беше точен на шпагат. Насиру Мохамед пък смени Иванов, а Здравко Димитров беше ляв защитник.

Алар пропусна отлична възможност. Таранът остана сам срещу Николай Кръстев, но стражът с добър рефлекс изби. Гостите контраатакуваха, докато "сините" търсеха трети гол.

Кръстев спаси нов опасен удар на Костов, а минута по-късно Тиам, който е с капитанската лента, вкара от воле за 3:1. Младокът Марин Петков замени Мартин Петков в 80-ата минута. Станислав Костов си спечели дузпа в 82-ата минута и сам застана зад бялата точка. Таранът стреля в горната греда и пропусна да се разпише на "Герена" за първи път през този сезон. Минута по-късно Кръстев подари топката на Нашименто. Португалецът, който остана фронтално срещу вратаря, стреля покрай дясната греда и също пропусна да вкара.

При следващата атака Георги Георгиев спря Димитров и запази преднината от два гола на своя тим.

Мартин Петков се върна на терена, тъй като Здравко Димитров се контузи. Минута преди края Марин Петков също пропусна да вкара във вратата на Кръстев и срещата завърши 3:1.

Последният в елита на България Витоша приема ЦСКА-София при подновяването на сезона другия уикенд. Букарев ще се опита тимът му да запише възможно най-добрите резултати в оставащите мачове, за да помогне на "бистришките тигри" да натрупат самочувствие преди участието им във Втора лига през следващата кампания.

ЛЕВСКИ – ВИТОША 3:1
1:0 Робърта (38)
2:0 Петков (52)
2:1 Димитров (69)
3:1 Тиам (78)

ЛЕВСКИ: Миятович, Горанов, Ейолфсон, Каргас, Лозев, Райнов, Славчев, Паулиньо, Спиерингс, Иванов, Робърта
Резерви: Георгиев (В), П. Иванов (В), Найденов, Алар, Мазурек, Димитров, Нашименто, Насиру, Тиам, Костов, Юруков, Петков

ВИТОША: Кацарев, Бонев, Алексаднров, Дилчовски, Дяков, Кочилов, Сила, Кабов, Станкев, Амзин, Костадинов

Резерви: Кръстев, Зюмбюлев, Иванов, Гъргоров, Садула, Димитров, Терзийски