Интер и Мьонхенгладбах със зрелищно равенство

22 Окт 2020 00:50

Интер и Борусия Мьонхенгладбах завършиха 2:2 в мач от първия кръг на Шампионската лига за този сезон. Двубоят бе истинско шоу, но само през втората част, когато паднаха всички попадения.

Сякаш двата отбора бяха запазили зрелището за второто полувреме, тъй като първата част приключи 0:0.

Това обаче се промени още в 49-ата минута, когато Ромелу Лукаку се оказа в подходящото време на подходящото място след рикоширала топка в наказателното поле и откри резултата с прецизен удар в центъра на вратата.

В 61-ата минута след преразглеждане с ВАР, Бьорн Кайперс наду свирката за дузпа в полза на германците. Рами Бенсебайни се нагърби с отговорността и простреля Ханданович в долния десен ъгъл за 1:1.

В 82-ата минута Лаутаро Мартинес удари дясната греда след изтрел от непосредствена близост.

4 минути след това Йонас Хофман получи убийствено подаване, остана сам срещу вратаря и промуши коженото кълбо по земя зад Ханданович за 1:2.

В 90-ата минута „нерадзурите“ все пак стигнаха до равенството, след като отново Лукаку бе най-съобразителен и овладя пас от Бастони след ъглов удар – 2:2./ gong.bg